Andrzej Duda zabrał głos
Twitter.com AndrzejDuda
Monika Majko - 13 Stycznia 2021

Na Pałacu Prezydenckim pojawiły się dziwne napisy. Andrzej Duda od razu zareagował

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie dziwnych napisów, które pojawiły się na fasadzie Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Prezydent wyjaśnił znaczenie słów, które ozdobiły budynek. Internauci nie byli jednak zachwyceni iluminacją.

Andrzej Duda wyjaśnił za pomocą mediów społecznościowych napisy, które można było zobaczyć na fasadzie Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Internauci nie byli zachwyceni iluminacją, pod wpisem prezydenta pojawiło się wiele krytycznych komentarzy.

Andrzej Duda skomentował napisy, które wyświetlono na fasadzie Pałacu Prezydenckiego

Na fasadzie Pałacu Prezydenckiego, który znajduje się przy ulicy Krakowskie Przedmieście w Warszawie, pojawił się kolorowy napis w obcym języku. Wiele osób zastanawiało, co oznaczają tajemnicze słowa. Z wyjaśnieniem tej zagadki pośpieszył sam prezydent Polski.

- Laisvė to po litewsku wolność. Iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego w 30. rocznicę Wydarzeń Styczniowych na Litwie jest znakiem pamięci i szacunku Polaków dla Obrońców Wolności z 1991 roku z Wilna - wyjaśnił Andrzej Duda na swoim Twitterze.

13 stycznia na Litwie obchodzone jest święto narodowe o nazwie Dzień Obrońców Wolności, które upamiętnia wydarzenia styczniowe. Wskutek zbrojnej interwencji Armii Radzieckiej w Wilnie w styczniu 1991 roku zginęło 14 osób, a ponad 600 zostało rannych.

W nocy Przemysław Czarnek przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje zasłużony PolakW nocy Przemysław Czarnek przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje zasłużony PolakCzytaj dalej

Radziecki atak był odpowiedzią na ogłoszenie przez Litwę niepodległości, które miało miejsce 11 marca 1990 roku. Moskwa wprowadziła czołgi do Wilna i dokonała szturmu na wieżę telewizyjną ochranianą przez ludność cywilną, w tym przede wszystkim studentów. 

Na zdjęciu, które Andrzej Duda dołączył do swojego wpisu na Twitterze widać, że na fasadzie prezydenckiego budynku wyświetlony został biały napis „Wolność”, a tuż pod nim to samo słowo w języku litewskim i kolorze żółtym. Obok napisów znalazły się również kolory znajdujące się na litewskiej fladze narodowej.

Jak wyjaśnił Andrzej Duda, iluminacja pojawiła się na Pałacu Prezydenckim, by okazać solidarność i wsparcie naszym wschodnim sąsiadom. Internauci jednak pozostali sceptyczni wobec działań solidarnościowych, okazanych przez polskie władze.

- W tym momencie mamy chyba ważniejsze sprawy, względem których należałoby się wypowiedzieć Panie Prezydencie - skomentował wpis Andrzeja Dudy jeden z internautów.

- Panie Prezydencie, jak tu mówić o wolności w czasach, gdy ludzie w Pańskiej Ojczyźnie muszą sprzeciwiać się władzy by prowadzić swobodną działalność gospodarczą? Dlaczego Pan milczy w tym temacie? - dodał kolejny użytkownik Twittera.

Andrzej Duda wyjaśnił napisy na pałacu prezydenckim

Twitter.com AndrzejDuda

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Twitter/Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News