Wypadek prezydenta Andrzeja Dudy. Pojawił się apel, nie można go ignorować

Wypadek prezydenta Andrzeja Dudy. Pojawił się apel, nie można go ignorować Źródło: Piotr Molecki East News

Andrzej Duda miał groźny wypadek. Mimo tego że sytuacja wydarzyła się przed kilkoma dniami, temat jest nadal obecny w krajowych mediach. Internauci z dużym zainteresowaniem śledzą nowe doniesienia i komentują okoliczności fatalnego zdarzenia. Teraz pojawił się ważny apel, sytuacja jest niezwykle poważna. Nie wolno zlekceważyć tych słów.

Andrzej Duda, który tak jak każdego roku od czasu objęcia prezydentury spędzał urlop w Juracie, miał groźny wypadek na skuterze wodnym. Prezydent, tak jak ma to w zwyczaju, relaksował się, pływając po wodach Zatoki Gdańskiej. Dopóki oddawał się tej przyjemności samodzielnie, wszystko odbywało się zgodnie z planem. Gdy na pokładzie pojawiła się pasażerka, sprawy przybrały nieoczekiwany obrót. Kobieta, która zasiadła za sterami, niemal natychmiast straciła panowanie nad pojazdem, przez co zarówno ona, jak i Andrzej Duda, wylądowali w wodzie. Na szczęście, w pobliżu znajdowała się łódź Służby Ochrony Państwa, która ruszyła na pomoc głowie państwa i jego towarzystwie. Gdy informacja trafiła do mediów, internauci nie szczędzili prezydentowi gorzkich słów.

Andrzej Duda został skrytykowany przez eksperta

Andrzej Duda stał się obiektem krytyki ze strony ekspertów i zawodowych sportowców. Opinie, które pojawiają się w mediach, są w zasadzie jednomyślne. Wiele osób zarzuca prezydentowi brak rozwagi i lekkomyślność. Podobnego zdania jest także prezes pomorskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Marek Koperski. Dziennikarz "Gazety Wyborczej", Michał Tokarczyk, poprosił go o opinię na temat słów prezesa warmińsko-mazurskiego WOPR, który stwierdził wczoraj, że odpowiedzialni kierowcy skuterów wodnych korzystają z kapoka, a "mądrzy ludzie zakładają kask". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Wywrotka skuterem przy prędkości 50-60 km/h skutkuje nawet połamanymi żebrami, uszkodzoną głową i utratą przytomności. Woda jest jak bruk (...). Prezydent popuścił wodze fantazji. Nikt mu za to kagańca nie założy, ale na przyszłość niech uważa. Na szczęście wypadek był niegroźny, a prędkość nie mogła być wysoka, skoro dopłynął o własnych siłach do brzegu powiedział ekspert.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP właśnie poinformowało, tragiczne wieści. Był ulubieńcem widzów, nie żyje

2. Pilne ogłoszenie sanepidu. Ksiądz zakażony koronawirusem, trwają poszukiwania wiernych

3. Kaczyński jest bardzo hojny? Ujawniono właśnie, ile zarabiają jego najbliżsi pracownicy

Prezes pomorskiego WOPR skomentował także kwestię noszenia kasku. Chociaż nie jest to obowiązkowe, każdy instruktor zaleca jego zakładanie. Przyznał, że wielokrotnie był świadkiem tragicznych wypadków, w których uczestniczyli kierowcy skuterów wodnych. Ofiary wylatywały w powietrze jak z katapulty. Zderzenie z taflą wody nie różni się niczym od uderzenia w betonową jezdnię. Niestety, wypożyczalnie często nie sprawdzają, czy osoby wypożyczające sprzęt posiadają licencję sternika. Brak doświadczenia to jedna z podstawowych przyczyn tragedii. Marek Koperski przyznaje, że takie sytuacje są niezwykle trudne do uniknięcia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Jest ostateczna decyzja MEN w sprawie uczniów. Właśnie przekazano informacje
  2. Smutna wiadomość o mężu Grażyny Torbickiej. Przesyłamy wyrazy współczucia
  3. Śmierć w rodzinie Leszka Millera przyszła nagle. Jego wnuczka ujawniła całą prawdę
  4. Wypadek prezydenta Andrzeja Dudy. Pojawił się apel, nie można go ignorować
  5. Myśleliście, że widzieliście już wszystko? Przedstawiamy kolosalne zarobki kierowcy Kaczyńskiego, będziecie zdumieni

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News