Polacy myśleli, że się przesłyszeli. Jedno zdanie Dudy na wiecu wielu zdziwiło

Polacy myśleli, że się przesłyszeli. Jedno zdanie Dudy na wiecu wielu zdziwiło Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda według wstępnych wyników exit poll wygrał wybory prezydenckie 2020. Na wiecu pojawił się wraz z żoną, Agatą Kornhauser-Dudą oraz córką Kingą. Podczas niezwykle emocjonalnego wystąpienia zaskoczył wszystkich zgromadzonych wypowiedzianymi nagle słowami.

Andrzej Duda cieszy się z wygranej - chociaż na oficjalne wyniki trzeba jeszcze poczekać, aktualnie urzędujący prezydent wierzy, że będą one na jego korzyść. Na wiecu pozwolił sobie na żart, który zbił wszystkich z tropu.

Z mównicy padły niespodziewane słowa. Andrzej Duda zadziwił

Andrzej Duda wygrał z Rafałem Trzaskowskim o 0,8% - uzyskali oni odpowiednio 50,4% oraz 49,6% głosów poparcia. Prezydent na wiecu w Pułtusku podziękował wyborcom oraz był pod wrażeniem dzisiejszej frekwencji. Pogratulował Rafałowi Trzaskowskiemu oraz wszystkim, którzy okazywali wsparcie przez 5 lat prezydentury. Następnie padł dwuznaczny żart.

- Absolutnie nic się nie zmieni. Będę państwa odwiedzał we wszystkich zakątkach Polski. Cieszę się z mojego zwycięstwa, na razie sondażowego, ale patrząc na poprzednie wyniki, to jeszcze, jak to mówią, mi urosło - powiedział z nieukrywaną szczerością Andrzej Duda.

Feta na wiecu nadal trwa

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Słowa Andrzeja Dudy zostały przyjęte ze śmiechem, po chwili rozległy się gromkie oklaski. Nikt nie sądził, że prezydent będzie w tak wyśmienitym humorze. Następnie podziękował żonie, córce oraz rodzicom. Podkreślił, jak ważne jest okazywane wsparcie, miłość i wspólnota.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat w sprawie wyników wyborów. Poznaliśmy niemalże ostateczne rozstrzygnięcie

2. Lekarze przez 3 lata bagatelizowali jej objaw. Kiedy postawiono diagnozę rozpoczęła się walka o życie kobiety

Nie zabrakło też podziękowań dla Mateusza Morawieckiego, Beaty Szydło, Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina. Pod koniec przemowy Andrzej Duda postanowił wyciągnąć rękę do Rafała Trzaskowskiego i zaprosił go oficjalnie na wizytę w pałacu dziś o 23:00, gdzie ma nadzieję na uścisk dłoni i wymianę opinii. Prezydent chce, by to zdarzenie oficjalnie zakończyło dynamiczną kampanię.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przykra wiadomość została podana przez media. Legenda sportu odeszła w wieku 95-lat, kochały go miliony fanów
  2. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
  3. Wszyscy myśleli, że się przesłyszeli. Agata Duda naprawdę wypaliła na wieczorze wyborczym słowa, którymi zakpiła z wielu Polaków
  4. Wielki smutek. Zmarła żona aktora największych hitów na TVN, TVP i Polsacie
  5. Rafał Trzaskowski przejął ponad 85% głosów swojego przeciwnika. Niebywały obrót spraw, jest komentarz Hołowni
  6. W nocy Andrzej Duda opublikował przekaz od swojej żony. Nie przebierała w słowach

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News