Podczas spotkania z Trumpem Andrzej Duda nagle wypalił do dziennikarki: "Ktoś Panią oszukał"

Podczas spotkania z Trumpem Andrzej Duda nagle wypalił do dziennikarki: "Ktoś Panią oszukał" Źródło: Facebook/Kancelaria Prezydenta RP

Andrzej Duda przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych na spotkaniu z Donaldem Trumpem. Wizyta ta dotyczy ewentualnego planu zbudowania w Polsce bazy dla amerykańskich żołnierzy. Jedna z dziennikarek zadała polskiemu prezydentowi niewygodne pytanie, na które on odpowiedział w zadziwiający sposób.

Andrzej Duda wraz z żoną udał się dzisiaj do Stanów Zjednoczonych na spotkanie z Donaldem Trumpem. Wizyta polskiego prezydenta w Białym Domu związana jest z ustaleniem szczegółów planu budowy bazy wojskowej dla amerykańskich żołnierzy w Polsce. Podczas tego spotkania jedna z obecnych tam dziennikarek zadała naszemu prezydentowi pytanie o polską demokrację, a odpowiedź polityka była naprawdę zdumiewająca. 

Andrzej Duda odpowiada na pytanie o status demokracji w Polsce

Andrzej Duda poleciał do USA rozmawiać z prezydentem Donaldem Trumpem na temat stosunków dyplomatycznych między stroną polską i amerykańską. Dokładnym powodem wizyty jest omówienie planu budowy bazy wojskowej dla amerykańskich żołnierzy w Polsce. 

Donaldowi Trumpowi bardzo podoba się ten pomysł i chciał omówić szczegóły tej inicjatywy z polskim prezydentem. Dziennikarkę obecną na tym spotkaniu polityków zainteresowała jednak inna kwestia. Zdecydowała się zadać Andrzejowi Dudzie niewygodne pytanie dotyczące statusu demokracji w Polsce. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zaskakująca odpowiedź polskiego prezydenta

Dziennikarka zapytała Dudę o demokrację w naszym kraju. Zachodnie media często zastanawiają się nad tym, jak wygląda sytuacja w Polsce i trochę z niepokojem patrzą na niektóre ruchy wykonywane przez partię rządzącą. Prawdopodobnie stąd pojawienie się tego tematu podczas amerykańskiej wizyty Andrzeja Dudy. 

-Myślę, że ktoś panią oszukał. Demokracja w Polsce ma się doskonale - wypalił polski prezydent. 

Trudno nie doszukiwać się w tych słowach nuty poirytowania ze strony Andrzeja Dudy. W końcu to w związku z działaniami jego partii politycznej cały zachodni świat martwi się o kondycję polskiej demokracji

-Nie troszczę się o stan demokracji w Polsce, znam Polaków i ich liderów. Polska radzi sobie doskonale i tak będzie też w przyszłości - poparł go Donald Trump.

Dodał również, że ma świadomość tego, jak trudna była polska historia i z iloma problemami przez lata musieli borykać się Polacy. Wiadomo już, że amerykański prezydent planuje rewizytę, nie została jednak jeszcze podana żadna oficjalna data.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Agata Duda w USA! Pierwsza Dama wygląda olśniewająco! Przyćmiła Melanię Trump [ZDJĘCIA]
  2. Wiadomo, na co chorowała Irena Szewińska! Przyczyny śmierci legendarnej olimpijki są STRASZNE. Aż trudno w to uwierzyć
  3. Oliwia Bieniuk chora? W mediach o tym nie usłyszycie
  4. Dramat ojca dzieci Małgorzaty Rozenek. Po udarze spotkało go kolejne wielkie nieszczęście
  5. Meghan Markle i Harry niedawno zostali rodzicami i już przekazali radosną wiadomość. Gratulacje spływają z całego świata
  6. Nie żyje Marta. Jej ciało znaleziono w lesie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News