Amerykańskie media o Andrzeju Dudzie: "Sprawnie MASUJE ego Trumpa"

Amerykańskie media o Andrzeju Dudzie: "Sprawnie MASUJE ego Trumpa" Źródło: screen shot z youtube.com/Onet News

Andrzej Duda na spotkania z Donaldem Trumpem przyjeżdża zawsze w doskonałych garniturach, a w trakcie wizyt z "najważniejszym człowiekiem na świecie" ma perfekcyjnie przygotowane przemówienia, napisane przez swój sztab. Te, a także wiele innych elementów wykorzystywanych do budowania międzynarodowych relacji, które stosuje Prezydent RP, zauważone zostały przez zagraniczne media. W dość dosadny sposób oceniono także jego próbę zaimponowania głowie Stanów Zjednoczonych.

Andrzej Duda, zdaniem zagranicznych mediów, stosuje taktyki, dzięki którym udaje mu się skutecznie poprawić relacje Stanów Zjednoczonych z Polską. Najważniejsze decyzje polityczno-gospodarcze podejmuje dzisiaj w USA Donald Trump, któremu bardzo ciężko czymkolwiek zaimponować. Według dziennikarki Melissy Hooper (z "Foreign Policy") Andrzej Duda robi to jednak niezwykle skutecznie. Autorka zdradza triki, którymi posługuje się prezydent Polski.

Andrzej Duda na spotkaniu z Donaldem Trumpem

Donald Trump coraz bardziej lubi Polskę, a także coraz przychylniej rozpatruje przeróżne prośby Andrzeja Dudy. Prezydent RP, który niegdyś chciał, aby w naszym kraju USA zbudowało bazę wojskową, aby zachęcić swojego rozmówcę do podjęcia tak ważnej geopolitycznie decyzji, objął taktykę, która niezwykle zaskoczyła media. Gdy nadeszła wizyta obu prezydentów w Oval Office, Andrzej Duda zaproponował, aby baza wojskowa, o ile Donald Trump zgodzi się ją kiedykolwiek wybudować, nazwana została "Fort Trump".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ponoć pomysł bardzo spodobał się Prezydentowi USA i był swego rodzaju "strzałem w dziesiątkę". Andrzej Duda (lub jego spostrzegawczy sztab) byli czujni i zauważyli, że głowa Stanów Zjednoczonych lubi nazywać swoim nazwiskiem wszystko, co należy do niego. Przykładem może być "Trump Tower", czyli budynek o wysokości 202 metrów, którego współwłaścicielem jest właśnie Donald Trump. To jednak nic przy "Trump World Tower" - drugim wieżowcu, którego wartość szacowana jest na około 300 mln dolarów. On także nosi godną nazwę swego właściciela.

Jak sugeruje autorka tekstu - w ten sposób Andrzej Duda stał się "najskuteczniejszym ze wszystkich 'masażystów' ego Trumpa".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski artysta ma raka! Jego córka w przerażających słowach powiedziała o stanie ojca
  2. Cała PRAWDA o rodzinie Mateusza Morawieckiego. Internautom opadły szczęki, gdy to zobaczyli. Nie pozbieracie się po tym
  3. Przeraźliwe upały i burze w całej Polsce. IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem
  4. Księżna Kate musiała interweniować. Jej synek zaczął publicznie wkładać to do buzi
  5. Aktor znany z serialu TVP „Klan” miał udar. Tragiczne informacje, potrzebna pilna pomoc
  6. Beata Tyszkiewicz jest ciężko chora. Gdy pokazała się na balkonie, wszystkim odebrało mowę

Źródło: NaTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News