Andrzej Duda zaapelował
Pikio.pl
Irmina Jach - 11 Listopada 2020

Andrzej Duda wygłosił pilne orędzie do wszystkich Polaków. Padła szokująca obietnica

Andrzej Duda wygłosił dziś ważne orędzie skierowane do wszystkich Polaków. Prezydent mówił przede wszystkim o kwestiach patriotycznych. Nie mógł jednak zapomnieć o tym, że wzajemna pomoc w dobie pandemii koronawirusa jest metodą walki o wolność obywateli. W związku z tym zwrócił się do społeczeństwa z wyjątkowym apelem. Nie można go zlekceważyć.

Andrzej Duda, z okazji Święta Niepodległości, które dziś, 11 listopada, celebrowane jest w Polsce, wygłosił orędzie do narodu. Prezydent odniósł się do obecnej sytuacji epidemiologicznej i problemów, które są z nią związane. Zobowiązał się także do zrobienia kroku, którego nikt się nie spodziewał.

Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaZacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Andrzej Duda wygłosił orędzie do narodu

- 102 lata temu spełniło się wielkie marzenie Polaków, Polska wróciła na mapę świata, odzyskała niepodległość, spełniło się marzenie za które wielu naszych rodaków zapłaciło najwyższą cenę, cenę własnego życia - mówił Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, jak istotne jest dla obywateli naszego kraju dzisiejsze święto. To dzień, w którym wspomina się bohaterów, którzy oddali życie za niepodległość ojczyzny i umożliwili przyszłym pokoleniom życie w wolnym kraju. Nie mógł jednak nie wspomnieć o tym, w jak trudnych czasach żyjemy obecnie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Dziś 11 listopada obchodzimy święto, ale jest to dla nas wszystkich wyjątkowo trudny czas. Nie odbywają się tradycyjne uroczystości, tak nierozerwalnie związane z radosnym obchodzeniem święta niepodległości - dodał.

Niestety, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa w tym roku 11 listopada nie wygląda tak, jak zazwyczaj. Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, kierując się opinią sanepidu, nie wyraził zgody na przejście Marszu Niepodległości ulicami Warszawy. Zgromadzenia zbiorowe są obecnie bardzo niebezpieczne dla Polaków.

- Cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa, która całkowicie zmieniła nasze codzienne życie. Od tygodni zmagamy się z jej drugą falą od tygodni dowiadujemy się o tysiącach nowych zachorowań i ofiarach śmiertelnych - podkreślał prezydent.

Andrzej Duda przyznał, że zdaje sobie sprawę z tego, że Polacy są zmęczeni obecną sytuacją i nie wiedzą, czego spodziewać się w najbliższym czasie. Transmisja niebezpiecznego patogenu zachodzi w zastraszającym tempie, w każdej chwili rząd może zdecydować o wprowadzeniu lockdownu. To, według władz, może być niezbędne do zapewnienia obywatelom bezpieczeństwa.

- Jesteśmy wszyscy bardzo zmęczeni wprowadzanymi obostrzeniami i ograniczeniami, odczuwamy niepewność, wiele osób martwi się o swoje firmy, o miejsca pracy, o przyszłość swoją i najbliższych (...) W sytuacji nadzwyczajnej potrzebne są nadzwyczajne działania, dla każdego z nas najważniejsze jest życie i zdrowie. Zadaniem państwa polskiego jest zapewnić ochronę życia i zdrowia wszystkim obywatelom - deklarował Andrzej Duda.

Prezydent wykorzystał okazję także do podziękowania osobom, które walczą z niebezpiecznym patogenem. Pracownicy sektora medycznego wkładają niezwykle wysiłku w to, by zapewnić chorym odpowiednią opiekę i szybki powrót do zdrowia.

Dzisiaj grzeje:

1. Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała Dziwisza

2. Wprowadzają weekendowy lockdown, nie było innej możliwości. Kobiety i mężczyźni z sąsiedniego kraju mierzą się z nową rzeczywistością

3. Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy

Andrzej Duda przypomniał, że sam przeżył zarażenie koronawirusem. Nie jest tajemnicą, że osocze ozdrowieńców może być niezwykle użyteczne w powstrzymaniu epidemii. Prezydent postanowił więc poprosić wszystkich, którzy przeżyli to samo, co on, o zdecydowane działanie.

- Chorobę mam już za sobą, tak jak tysiące moich rodaków, których określa się teraz mianem ozdrowieńców (...). Chciałbym się do państwa zwrócić z apelem o oddawanie osocza, sam zrobię to w najbliższych dniach po dopełnieniu procedur medycznych - obiecał.

Andrzej Duda podkreślił, że wszyscy, którzy przeszli COVID-19 mają wyjątkową szansę na niesienie pomocy osobom, które obecnie najbardziej potrzebują wsparcia. Terapia oparta na przeciwciałach jest obecnie najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą leczenia choroby koronawirusowej. Taki sam apel regularnie kierowany jest do Polaków ze strony lekarzy. Pozostaje mieć nadzieję, że przykład płynący ze strony głowy państwa zmotywuje obywateli do działania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagle złodziej wyważył drzwi i rzucił się na kobietę. Reakcja psa pozostawia wiele do życzenia
  2. Arkadiusz Milik dogadał się z nowym klubem. Hitowy transfer już niebawem
  3. Wykryto nieprawidłowości w intratnym interesie Tadeusza Rydzyka, w akcji prokuratura. Reakcja służb jest zaskakująca
  4. Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć
  5. Grób legendy TVP doszczętnie zniszczony, trudno znaleźć go na cmentarzu. Bardzo przykry widok
  6. Rodzice ocenili efekty zdalnego nauczania. Sytuacja wygląda fatalnie, badania nie kłamią
  7. Pan Bogusław spadł z roweru i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Niefortunny wypadek okazał się wyjątkowo cenny
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News