Andrzej Duda zwrócił się do wszystkich Polaków. "To dla mnie także osobista tragedia"

Andrzej Duda zwrócił się do wszystkich Polaków. "To dla mnie także osobista tragedia" Źródło: pikio.pl

Andrzej Duda zwrócił się do wszystkich Polaków. Przekazał bardzo ważne słowa.

Prezydent Andrzej Duda w piątkowy wieczór zwrócił się do wszystkich Polaków. W czasie orędzia mówił przede wszystkich o 10 rocznicy katastrofy smoleńskiej, a z jego ust padły niezwykle poruszające słowa. 

Andrzej Duda o 10 rocznicy katastrofy smoleńskiej 

Dzisiejszy dzień odbił się sporym echem w opinii publicznej, a wszystko za sprawą kilku wydarzeń. Pierwszym z nim była 10 rocznica katastrofy smoleńskiej, drugim fakt, że przypadała ona w Wielki Piątek, a ostatnim i niewątpliwie najbardziej poruszającym - zorganizowanie przed władze państwa obchodów mimo zakazów dotyczących zgromadzeń. Wiele emocji wzbudziło również orędzie prezydenta, który w niezwykle poruszający sposób odniósł się do tragedii sprzed 10 lat, gdy cały kraj pogrążył się w głębokiej rozpaczy.

- Wielu z nas dokładnie pamięta, co robiło 10 lat temu - 10 kwietnia 2010 roku. Ja pamiętam, jakby to było wczoraj. Jeszcze nie zdążyłem włączyć telewizora, by obejrzeć transmisję z uroczystości w Katyniu, kiedy rozległ się dzwonek telefonu - zaczął prezydent, szczerze nawiązując do uczuć, jakie mu wówczas towarzyszyły, Nie ukrywał, że tragedia bardzo go dotknęła. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Nasza ojczyzna poniosła olbrzymią stratę. To była największa tragedia w powojennej historii Polski. Szok, rozpacz, niedowierzanie. Jakaś resztka nadziei, że może właściwie nic się nie stało, że może to nie jest prawda. To była dla mnie także osobista tragedia. Straciłem mojego Prezydenta, wspaniałego szefa i nauczyciela, cudowną pierwszą damę Marię Kaczyńską. Utraciłem przyjaciół, druhów, koleżanki i kolegów, z którymi na co dzień pracowałem. Wszyscy utraciliśmy - mówił Andrzej Duda. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niewyobrażalnie smutne informacje. Nie żyje uwielbiana Adriana Wilczyńska

2. Czy sklep może nie przyjąć gotówki? NBP zajął jasne stanowisko. Wiemy, jak możesz wydawać swoje pieniądze

Prezydent zwrócił również uwagę na okoliczności, w jakich przyszło nam upamiętniać ten  tragicznych dzień. Przyznał, że panująca na świecie epidemia znacząco wpłynęła na bieg obchodów. 

- Dzisiaj, w 10 rocznicę tamtej tragedii, nie mogliśmy spotkać się, by razem, biorąc udział w marszach pamięci i innych publicznych wydarzeniach, uczcić pamięć tych, których wówczas utraciliśmy. Nie było zgromadzeń i przemówień; nie było mszy świętych za ich dusze. Ta rocznica przypada bowiem w szczególnym momencie - w czasie kiedy cała Polska i świat zmagają się z epidemią koronawirusa - zaznaczył.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rodzaje i przyczyny bólu głowy. Może stanowić objaw niebezpiecznych chorób
  2. Robert Lewandowski nie przestaje pomagać polskim szpitalom. Kolejna wspaniała inicjatwa
  3. Filip Chajzer pokazał pozornie zwykłe zdjęcie. Jeden szczegół wystarczył, żeby wywołać wściekłość tysięcy Polaków
  4. Policja może przerwać śniadanie wielkanocne. Wystarczy donos sąsiada, grożą dotkliwe kary finansowe
  5. Kot zobaczył zdjęcie właściciela, który nie żyje od wielu lat. Jego reakcja zwala z nóg, ciężko powstrzymać łzy
  6. Komisarz z KGP: policja może sprawdzać mieszkania podczas śniadania wielkanocnego. Wystarczy donos sąsiada

Źródło: interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News