Andrzej Duda kondolencje
Unsplash.com, autor: Thomas Bormans
Joanna Szwalikowska - 10 Stycznia 2021

Andrzej Duda nie mógł dłużej milczeć. „Najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia dla rodzin oraz bliskich”

W związku z katastrofami, które miały miejsce w ostatnich dniach w Indonezji, prezydent Andrzej Duda przesłał tamtejszemu prezydentowi Joko Widodo depeszę kondolencyjną. Mowa o katastrofie samolotu, a także podwójnym przejściu lawiny błotnej.

Prezydent Andrzej Duda przesłał prezydentowi Indonezji Joko Widodo kondolencje w związku z katastrofą samolotu oraz przejściem lawiny błotnej. Jak zapewnił, Polska oraz Polacy są solidarni z narodem indonezyjskim w tym trudnym czasie.

Andrzeja Duda przesłał kondolencje prezydentowi Indonezji

W sobotę 9 stycznia miała miejsce katastrofa lotnicza. Samolot linii Sriwijaya Air zniknął nagle z radarów, na kilka minut po starcie. Niedługo później z Morza Jawajskiego wyłowiono część szczątków maszyny, a także resztki ubrań. Na pokładzie znajdowało się dokładnie 62 osoby.

W niedzielę natomiast zginęło co najmniej 11 osób w związku z podwójnym przejściem lawiny błotnej w Indonezji. Zostały one wywołane ulewnymi opadami, które w ostatnim czasie dokuczały tamtejszym mieszkańcom. Wiele osób wciąż uznawanych jest za zaginione.

Tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w krótkim odstępnie czasu, spowodowały, że głos zabrał prezydent Andrzej Duda. Przesłał prezydentowi Indonezji depeszę kondolencyjną, w której zapewnił o wsparciu Polaków w tym trudnym czasie.

Kiedy żona Kamila Stocha pojawiła się na gali, wszyscy zamarli. Każdy patrzył na jej suknię, polała się krytykaKiedy żona Kamila Stocha pojawiła się na gali, wszyscy zamarli. Każdy patrzył na jej suknię, polała się krytykaCzytaj dalej

-Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o katastrofie indonezyjskiego samolotu, w wyniku której życie straciło ponad 60 osób. Niestety, w krótkim odstępie czasu od tego zdarzenia, dotarła do mnie również informacja na temat osuwiska ziemi na wyspie Jawa, powodującego śmierć ponad 10 osób - pisał Andrzej Duda.

W imieniu całego kraju prezydent Polski złożył kondolencje oraz wyrazy współczucia dla rodzin oraz bliskich ofiar zarówno jednej, jak i drugiej katastrofy. Przyznał, że Polska jest solidarna z narodem indonezyjskim.

- W imieniu Narodu Polskiego oraz własnym pragnę przekazać na Pana ręce najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia dla rodzin oraz bliskich ofiar obu katastrof - przekazał Andrzej Duda.

Do tragedii lotniczej doszło na pokładzie maszyny, która obsługiwała połączenie nr SJ 182 pomiędzy stolicą Indonezji a miastem Pontiak w prowincji Borneo. Znajdowało się tam 50 pasażerów, a także 12 członków załogi, wśród których było siedmioro dzieci oraz troje niemowląt.

Cała załoga oraz pilot mieli być doskonale przeszkoleni, dlatego na ten moment nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Nieoczekiwanie maszyna miała przybrać kurs na północny zachód, co usiłowano wyjaśnić jeszcze przed tragedią.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Interia, Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News