Rozmowa Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem podbija sieć. Komu bardziej poszło w pięty?

Rozmowa Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem podbija sieć. Komu bardziej poszło w pięty? Źródło: Facebook/Kancelaria Prezydenta RP

Andrzej Duda wdał się w burzliwą rozmowę z Donaldem Tuskiem. Ich ostra wymiana zdań podbija obecnie sieć. Trudno powiedzieć, kto zwyciężył w tym starciu.

Andrzej Duda wdał się w poważną dyskusję z Donaldem Tuskiem. Rozmowa polityków odbywała się w Internecie. Nie sposób rozsądzić, kto wyszedł zwycięsko z tego starcia. Werdykt najprawdopodobniej zależy od poglądów politycznych oceniających. 

Andrzej Duda spiera się Donaldem Tuskiem 

Andrzej Duda i Donald Tusk za pośrednictwem Twittera pospierali się w związku ze zbliżającymi się wyborami. Poszło o to, jak według nich będzie niedługo wyglądała Polska. 

Również inni politycy włączyli się w tę ostrą wymianę zdań. Do dyskusji dołączyli także internauci, których zdania były mocno podzielone. Wyborcy PiS wspierali prezydenta, a zwolennicy opozycji przewodniczącego Rady Europejskiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Obecny kształt Polski 

Zbliżające się wybory sprawiają, że nastroje w polskim społeczeństwie są bardzo bojowe. Partie są na ostatniej prostej, jeżeli chodzi o walkę o głosy Polaków. Sondaże sugerują, że PiS zniszczy inne ugrupowania, ale opozycja nie zamierza się poddawać. 

- Stawką tych wyborów jest to, czy nasze życie będzie ponure, pełne złości, a czasem nienawiści, czy będzie takie jak Pani Marszałek Kidawa-Błońska: normalne, pogodne, mądre i dobre - napisał na swoim Twitterze Donald Tusk, okazując wsparcie Koalicji Obywatelskiej. 

Były premier zdaje sobie sprawę, że jego osoba ma ogromny autorytet w naszym kraju, więc dlatego tak istotne są tego typu deklaracje z jego strony. Na jego wpis natychmiast zareagował Andrzej Duda, tłumacząc, że przewodniczący Rady Europejskiej chyba dawno nie był w Polsce, bo on nie widzi ani śladu smutku czy agresji. Dodał również do swojego wpisu dowód w postaci roześmianych zdjęć Polaków podczas zgromadzeń sympatyków PiS. 

- Panie Przewodniczący, Pan chyba dawno w Polsce nie był. Proszę popatrzeć na tych Ludzi. Życzę spokojnego wieczoru - odpisał prezydent.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany bohater "M jak Miłość". Fani są zrozpaczeni
2. Smutne informacje o mamie brutalnie zamordowanej 10-letniej Kristiny. Nie jest dobrze

Jego słowa są pozornie uprzejme, ale można w nich wyczuć również nutkę złośliwości. Prezydent oczywiście odniósł się do tego, że Donald Tusk przez większość czasu przebywa poza Polską. Według Andrzeja Dudy najwyraźniej jest to niezbity dowód na to, że polityk nie powinien w ogóle wypowiadać się o krajowych sprawach. 

Źródło: Twitter/Donald Tusk 

Najlepsze newsy dnia:

  1. PiS zapowiedział OLBRZYMIE zmiany w zakazie handlu w niedzielę. Wejdą już niedługo
  2. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje Jan Szyszko. Znamy nieoficjalną przyczynę śmierci
  3. 40 osób nie żyje, głównie kobiety i dzieci, kolejnych 12 jest rannych. Koszmar na ślubie
  4. Planujesz zakupy w Biedronce? Lepiej uważaj, bo możesz dostać bardzo wysoki mandat
  5. Słowa Rydzyka o grzechu odbiły się już echem w całej Polsce. Teraz to dopiero dolał oliwy do ognia
  6. 2 miesiące po tragedii Agnieszka Woźniak-Starak szczerze o śmierci męża. Jej słowa rozdzierają serce

Źródło: Twitter 

Następny artykuł