Ujawniono wyniki najnowszego sondażu dot. zaufania Polaków do prezydenta i premiera. Andrzej Duda może się zacząć martwić

Ujawniono wyniki najnowszego sondażu dot. zaufania Polaków do prezydenta i premiera. Andrzej Duda może się zacząć martwić Źródło: Facebook/Kancelaria Prezydenta RP

Andrzej Duda może zacząć się niepokoić. Wyniki najnowszego sondażu mogą być dla prezydenta rozczarowujące. Chodzi o zaufanie społeczne, jakim Polacy darzą jego oraz premiera Morawieckiego.

Andrzej Duda może się zmartwić wynikami ostatniego sondażu. Badanie dotyczyło zaufania Polaków w stosunku do prezydenta i premiera kraju. Wygląda na to, że zdanie społeczeństwa na ten temat znacząco się zmieniło. Partia rządząca powinna wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski?

Andrzej Duda oczami obywateli 

Andrzej Duda jest postacią, która swojego czasu cieszyła się ogromnym zaufaniem Polaków. Elektorat PiS-u widział w nim osobę, która może bardzo pozytywnie wpłynąć na politykę naszego kraju i jest gotowa godnie go reprezentować na arenie międzynarodowej. 

Według sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Onetu, poparcie dla obecnie urzędującego prezydenta w ostatnim czasie zdecydowanie słabnie. Podobnie wygląda sytuacja związana z zaufaniem do premiera Mateusza Morawieckiego. Być może wpływ na to mają liczne afery, które w ostatnim czasie wyszły na jaw, a w które zamieszanych było wielu polityków partii rządzącej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zaufanie jest bardzo ważne w polityce 

Wszelkie wątpliwości dotyczące nieszczerości czy braku uczciwości polityków momentalnie odbijają się na ich karierze. Najnowszy sondaż pokazał, że Andrzej Duda nadal cieszy się zaufaniem wielu Polaków (44,5%), ale jego notowania spadły w stosunku do poprzedniej ankiety. Z pewnością zaniepokoi go fakt, że w porównaniu do zeszłego miesiąca, jego pozycja osłabła. Wtedy wiarę w uczciwość prezydenta deklarowało o 4,3% ankietowanych więcej. 

W pierwszej trójce najbardziej zaufanych polityków znaleźli się również Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński, co sugeruje, że PiS nie traci swojego elektoratu i wciąż jest zdecydowanie najsilniejszym ugrupowaniem politycznym w Polsce, nawet mimo słabnącego zaufania. 

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska miała wiele mrocznych sekretów. Ostatni z nich doprowadza do łez
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

Kolejne miejsce zajął Donald Tusk, a tuż za nim uplasowała się debiutująca w sondażu Małgorzata Kidawa-Błońska. Sondaż przeprowadzono metodą CATI w dniach 6-7 września na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie 1100 ankietowanych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda Hollywood stawia hotel w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy ruszy
  2. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. Jarosław Kaczyński przypadkiem publicznie poniżył Martę Kaczyńską? Chodzi o jej mężów
  4. Tata Paulinki po raz trzeci musi stoczyć walkę z nowotworem. Nowy guz waży aż 20 kilo, dziewczynka błaga o pomoc
  5. Po porodzie położna odwiedziła mamę. Gdy zobaczyła, co kobieta robi z rączką noworodka, musiała działać szybko

Źródło: Onet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu