Duda publicznie oskarża. "Każdy z państwa był okradany"

Duda publicznie oskarża. "Każdy z państwa był okradany" Źródło: youtube.com/wirtualnapolska

Andrzej Duda aktywnie włączył się w kampanie Prawa i Sprawiedliwości. Prezydent postanowił stanąć murem za swoim ugrupowaniem w trakcie nadchodzących elekcji do parlamentu, a świadczą o tym niezwykle mocne słowa głowy państwa, która zdecydowała się na mocny atak w kierunku poprzednich rządów i całej opozycji.

Andrzej Duda, który do tej pory nie deklarował swojego wsparcia dla PiS w wyborach, pokazał Polakom, że nie zamierza odpuszczać i aktywnie poprze swoje ugrupowanie w trakcie nadchodzących elekcji. Tak ciętego ataku w stronę opozycji, która przedtem zarządzała krajem nie słyszeliśmy od dawna, a jawne deklaracje prezydenta mogą zachęcić jego zwolenników do wybierania Mateusza Morawieckiego na kolejną kadencję.

Andrzej Duda atakuje opozycje. Słowa o "kradzieży" polityków opozycji

Mimo że PiS jak na razie wygrywa we wszelkich sondażach poparcia, to dodatkowy koalicjant w walce o władzę jest tym, czego partia Jarosława Kaczyńskiego potrzebuje. Andrzej Duda, który do tej pory stronił od politycznych deklaracji, postanowił poprzeć na spotkaniu w Chorzowie swój obóz polityczny, wyrzucając błędy opozycjonistom.

- Odpowiedzialna polityka podatkowa, która prowadzi do tego, że nie pozwalamy nas okradać, bo to każdy z państwa był okradany, kiedy z Polski znikał VAT. Dzięki temu możemy realizować ważne programy tj. 500+, "13" dla emerytów. Ja chcę sprawiedliwego państwa. [...] Podatki, które są przez ludzi płacone, do ludzi wracają w postaci inwestycji i w postaci świadczeń dla rodziny. [...] Wierzę, że tę politykę uda się do końca zrealizować, tak byśmy się stali na poziomie Zachodu Europy - zawsze to mówię; nie tylko na poziomie mentalnym, tożsamościowym i kulturowym, bo to zawsze było i jest, zawsze było od 1050 lat, od kiedy jesteśmy elementem wielkiej wspólnoty chrześcijańskiej, odkąd Polska decyzją księcia Mieszka 1 przyjęła chrzest, ale chciałbym, żebyśmy się stali jej częścią również pod względem politycznym, bo to cały czas się dzieje, kiedy doskonali się u nas demokracja, ale także pod względem materialnym. - mówił prezydent.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Balcerowicz o słowach Dudy

Ponieważ Duda zarzucił w sposób jawny oszustwa opozycji, to na krytykę jego postawy zdecydował się profesor Leszek Balcerowicz, który zaznaczył, że partia rządząca także stosuje pewne tricki, w postaci prowadzenia polityki rozdawnictwa.

- Jeśli PiS zwyciężyło dzięki rozdawnictwu, to powiedzmy ludziom, kto konkretnie na tym traci - ludzie bezdzietni i starsi. PiS przykręca ludziom śrubę podatkową, trzeba to mówić w sposób prosty i nośny. - powiedział słynny ekonomista.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ewa Wachowicz w BIKINI! Była Miss Polonia ma dziś 48 lat i pokazała, jak wygląda prawdziwe kobiece ciało, a nie manekina z reklamy
  2. NIE ŻYJE wybitna Polka, wszyscy zawdzięczamy jej wiele. Tragiczne doniesienia o śmierci legendy
  3. Janusz Korwin-Mikke ma żonę młodszą o 44 lata! Gdy pokazał jak wygląda, ludzie zdębieli
  4. Doniesienia zagranicznych mediów o Agacie Dudzie rozkładają na łopatki. To trzeba zobaczyć na własne oczy, bo nie uwierzycie
  5. Rydzyk pilnie potrzebuje nowego samochodu. Żąda od wiernych słuchaczy 5 milionów złotych
  6. 103-latka właśnie wyszła za mąż. TVN zdradził szczegóły, które zwalają z nóg

Źródło: Polityczek

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News