To już oficjalne. Jeżeli nie segregujesz śmieci, lub Twój sąsiad tego nie robi, zapłacisz ogromne pieniądze

To już oficjalne. Jeżeli nie segregujesz śmieci, lub Twój sąsiad tego nie robi, zapłacisz ogromne pieniądze Źródło: unsplash.com/Paweł Czerwiński

Andrzej Duda już podjął decyzję w sprawie nowelizacji do tak zwanej ustawy śmieciowej. Prezydent zdecydował się podpisać nowelę, a co za tym idzie, każdy, kto nie segreguje śmieci, zapłaci o wiele więcej za wywóz odpadów. Nowe przepisy już niedługo wejdą w życie.

Andrzej Duda nie potrzebował wiele czasu do namysłu, by podpisać nowelizację do ustawy o wywozie nieczystości. Prezydentowi oraz gminom bardzo zależy, aby Polacy w końcu zaczęli bardziej przykładać wagę do tego, co i gdzie wyrzucają. Zadecydowano, że najlepszą metodą zachęcającą większą część społeczeństwa do prawidłowego segregowania śmieci będzie zwiększenie opłat za wywóz odpadów zmieszanych. Teraz zapłaci się za nie ogromne sumy.

Andrzej Duda już podpisał nowelizację. Nie segregujesz śmieci - płacisz o wiele więcej

Do tej pory wywóz nieczystości zmieszanych był dwukrotnie droższy niż tych posegregowanych. Andrzej Duda podpisał jednak nowelizację, która zmieni tę kwotę na nawet czterokrotnie wyższą. Taka zmiana będzie odczuwalna dla wszystkich i być może zachęci więcej osób do innego spojrzenia na kwestię recyklingu. To jednak nie wszystko - osoby, które dbają o ekologiczne podejście do śmieci będą miały dodatkowe korzyści.

Każda osoba, która ma możliwość samodzielnego kompostowania części odpadów i zobowiąże się to robić, będzie mogła liczyć na niższe stawki. Muszą się jednak liczyć z tym, że w każdej chwili mogą zostać skontrolowani. Jeśli okaże się, że nie wywiązują się ze swoich obowiązków, mogą zapłacić karę, a zniżki zostaną cofnięte.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lepiej uważać na swoje śmieci. Pomyłka może słono kosztować

Zobowiązanie się do segregowanie śmieci będzie od 1 września tego roku szczegółowo sprawdzane. Jeśli osoby odpowiedzialne za wywóz odpadów zauważą, że mimo wcześniejszych obietnic śmieci nie są posegregowane, maja obowiązek zgłosić to do odpowiednich osób, a na niesłowne osoby zostania nałożona kara. Dlatego lepiej uważać, co sąsiedzi wkładają do swoich worków - może dojść do wielu pomyłek przy odbiorze, za które uczciwym osobom przyjdzie słono zapłacić. Kara będzie stosowana także wobec ludzi, którzy przechowują śmieci niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

Dzisiaj grzeje: 1. Koszmarne wiadomości, trąba powietrzna uderzyła na południu Polski. Zagrożone kolejne regiony

2. Rekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortu

To jednak nie koniec zmian. Gminy będą mogły stworzyć specjalne punkty napraw, gdzie każdy, kto nie chce się pozbywać jakiegoś przedmiotu czy sprzętu będzie mógł go naprawić. Jeśli zaś chodzi o odpady zagrażające życiu lub zdrowiu, to właściciel takiego odpadu musi pokryć koszty wywozu samodzielnie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Renata Beger zmieniła się nie do poznania. Nie uwierzycie, jak teraz wygląda! Legenda Samoobrony nie przypomina dawnej siebie
  2. Małgorzata Kożuchowska znika z TVN! Władze podjęły OSTATECZNĄ decyzję. Fani zaniepokojeni
  3. Miał wypadek, myśleli że nie żyje. W kostnicy podjęto akcję ratunkową
  4. Niepojęte, że mąż zdradzał żonę z tyloma kobietami naraz. Wymyśliła nadzwyczajną zemstę
  5. Najbardziej dziwaczne paznokcie hybrydowe, jakie do tej pory stworzono. Nowy trend powoli podbija serca odważnych kobiet

Źródło: TVN BiS

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News