Andrzej Duda postawi się rządowi PiS? Podejmie decyzję wbrew Kaczyńskiemu i Morawieckiemu

Andrzej Duda postawi się rządowi PiS? Podejmie decyzję wbrew Kaczyńskiemu i Morawieckiemu Źródło: screen/YouTube.com/prezydentrp

Andrzej Duda zrobi na złość Mateuszowi Morawieckiemu? Wczoraj na konwencji Prawa i Sprawiedliwości Prezes Rady Ministrów poinformował, kiedy odbędą się wybory parlamentarne. Prezydent RP nie krył swojego oburzenia. Wszak to właśnie on, a nie Morawiecki, ma kompetencję, aby ustalać, kiedy Polacy pójdą do wyborczych urn.

Andrzej Duda miał wczoraj powody do niezadowolenia. Po konwencji PiS, na której z ust Mateusza Morawieckiego zapadła deklaracja przeprowadzenia wyborów 13 października, Prezydent Polski nie krył oburzenia.

Wszystko przez to, że to właśnie do obowiązków głowy państwa, a nie premiera należy wskazanie kalendarzowego dnia przeprowadzenia wyborów parlamentarnych. Czy Andrzej Duda zdecyduje się sprzeciwić woli Mateusza Morawieckiego, a także całego swojego obozu politycznego i zarządzi wybory w zupełnie innym terminie?

Andrzej Duda wściekły po wystąpieniu Morawieckiego. Premier przekroczył swoje uprawnienia?

Kwestią, która obecnie elektryzuje cały obóz partii rządzącej, jest potencjalna data nadchodzących wyborów parlamentarnych. Mateusz Morawiecki, jak też większość posłów Prawa i Sprawiedliwości chciałoby, aby Polacy poszli do urn dnia 13 października, co przewijało się na wczorajszej konwencji klubu.

- Rząd nie jedzie na wakacje. Ciężko pracujemy do 11 października. Codziennie od rana. W ciszę wyborczą będzie można odpocząć – powiedział na konwencji PiS w Katowicach Mateusz Morawiecki, sugerując, że to właśnie dwa dni później miałyby odbyć się wybory

Można przyjąć, że taka wypowiedź nie powinna być niczym, co mogłoby budzić jakiekolwiek emocje. Sprawa nie jest jednak tak oczywista i swój sprzeciw zgłosił nie kto inny, jak właśnie prezydent.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Duda nie chce wyborów 13 października

Andrzej Duda nie chce wyborów 13 października ze względu na kilka okoliczności. Jedną z nich jest to, że tego właśnie dnia piłkarska reprezentacja Polski mierzyć się będzie w eliminacjach mistrzostw Europy z drużyną Macedonii Północnej. Głowa państwa nie chce, aby mecz wpłynął na frekwencję, która z przyczyn naturalnych będzie niższa, a także nie chciałby psuć Polakom meczu przerwami spowodowanymi komunikatami z Państwowej Komisji Wyborczej.

Z drugiej strony, Dudzie mocno nie podoba się fakt, że nikt z nim nie konsultuje dat wyborów, skoro to właśnie w jego kompetencjach jest ustalenie terminu wyborów. Jak widać, prezydent, który uznawany jest za dość ugodową postać względem własnej partii, ma swoje zdanie i nie lubi, kiedy decyduje się za niego.

- Byliśmy troszkę zdziwieni. Rozumiem, że pan premier może chciałby, żeby rzeczywiście 13 października były wybory, ale tak jak mówię, na tę decyzję jeszcze poczekamy. Pan prezydent w stosownym czasie ogłosi tę decyzję - powiedział rzecznik Prezydenta RP, Błażej Spychalski

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje znany aktor. Zmagał się z PRZERAŻAJĄCĄ chorobą. Opłakują go miliony
  2. Gwiazdor "Na Wspólnej" zmarł w samotności i zapomnieniu. Okoliczności jego śmierci do dziś są zagadką
  3. 60-letnia żona urodziła mu dziecko. Zachował się w najgorszy możliwy sposób
  4. Była żona Cejrowskiego dodała szokujący wpis. W sieci rozpętała się burza, jakiej jeszcze nie było
  5. Mama wyznała, że spodziewa się 17-stego dziecka. Wtedy córka powiedziała coś, przez co wszyscy na chwilę zamarli
  6. Dziś z samego rana Polsat przekazał smutną informację. Nie żyje legendarny muzyk, którego kochały miliony

źródło: Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News