Wjechał w bramę pałacu prezydenckiego. Wiemy jaka spotka to kara

Wjechał w bramę pałacu prezydenckiego. Wiemy jaka spotka to kara Źródło: .

Nie tylko Andrzej Duda zupełnie nie spodziewał się, że może dojść do takiego incydentu. Czyżby ten mężczyzna miał zamiar wjechać samochodem prosto do pałacu? Nie wykluczone, jednak przeszkodziła mu w tym ogromna brama.

Andrzej Duda nawet nie podejrzewał. że ktoś będzie chciał zniszczyć pałacową bramę. Być może, sam sprawca zdarzenia nie spodziewał się, że do tego dojdzie. Mężczyzna wjechał jednak prosto w bramę, prowadzącą do pałacu prezydenckiego. Teraz będzie musiał ponieść za to konsekwencje. 

Andrzej Duda mógł zginąć?  

Do zdarzenia doszło 22 stycznia bieżącego roku. Funkcjonariusz, który akurat pełnił swoją służbę zauważył, że ulicą Focha ktoś porusza się samochodem pod prąd. Ponieważ stwarzało to naprawdę duże zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, policjant niezwłocznie zareagował i ruszył w stronę pirata drogowego, by jakoś go zatrzymać.

36-letni Tomasz S. nie miał zamiaru jednak posłuchać stróża prawa i najpierw go potrącił a później skierował się w stronę Krakowskiego Przedmieścia. Nie minęło dużo czasu, a w okolicy rozległ się huk. Okazało się, że mężczyzna z impetem wjechał w bramę pałacu prezydenckiego. Na miejsce od razu została wezwana policja. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Staranował bramę prezydenta, teraz musi ponieść konsekwencje 

Mundurowym szybko udało się pochwycić sprawcę i odprowadzić go na komisariat policji. Po wstępnym przesłuchaniu zalecono badania psychiatryczne. 

- Wynika z nich, że Tomasz S. z powodu choroby psychicznej miał zniesioną zdolność rozpoznania znaczenia czynów oraz pokierowania swoim postępowaniem - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.  

Tomasz S. otrzymał mimo wszystko zarzut napaści na funkcjonariusza policji oraz usiłowanie wdarcia się do siedziby prezydenta. 36-latek nie przyznał się do winy oraz nie wyjawił, czy kierował się konkretnymi powodami, jednak i tak poniesie konsekwencje. Zostanie mu odebrane prawo jazdy, a także skierowany do na leczenie psychiatryczne. 

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Z ostatniej chwili: Polsat informuje o tragedii rodzinnej na zachodzie Polski. Chłopiec nie żyje, matka i braciszek w szpitalu
  4. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel
  5. Roksana Węgiel w końcu przerywa milczenie ws. zatrzymania przez policję. To tłumaczenie nie spodoba się wielu fanom
  6. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina  

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu