Andrzej Duda szczepienia
Unsplash.com, autor: Obi Onyeador
Joanna Szwalikowska - 6 Stycznia 2021

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie szczepień poza kolejnością. Złożył obietnicę

Andrzej Duda udzielił wywiadu redaktorowi naczelnemu portalu „Interia”. Podczas rozmowy padły odniesienia do znanych osób, które zaszczepiły się poza kolejnością. Nie krył oburzenia sytuacją, która miała miejsce. Prezydent złożył również ważną obietnicę, którą poparł wyjaśnieniami.

Prezydent Andrzej Duda publicznie wyjawił, co myśli na temat osób, które zaszczepiły się poza harmonogramem Narodowego Programu Szczepień. Wyjawił również, kiedy on sam ma zamiar przyjąć szczepionkę przeciwko koronawirusowi.

Prezydent Andrzej Duda o szczepieniach. Zdradził, kiedy zdecyduje się poddać zabiegowi

Redaktor naczelny portalu „Interia”, Piotr Witwicki podczas rozmowy z Andrzejem Dudą zapytał między innymi o to, kiedy prezydent ma zamiar się zaszczepić. Jak przekazał, zrobi to w czasie, kiedy nadejdzie jego kolej, co oznacza, że nie ma zamiaru przyjmować szczepionki w pierwszej kolejności, by dać w ten sposób przykład innym obywatelom.

- Miałem przez internet długie spotkanie z ekspertami w tej dziedzinie, którzy twierdzili, że ozdrowieńcy powinni być szczepieni w ostatniej kolejności. Rząd przygotował pewne reguły, które obowiązują wszystkich i ja też się do nich stosuję. Powinienem być zaszczepiony wraz z ludźmi w wieku 49 lat. Jak przyjdzie ten moment, to zostanę zaszczepiony. W ogóle nie wyobrażam sobie, żebym został zaszczepiony przed moimi rodzicami. To, że jestem prezydentem, nic tu nie zmienia- mówił prezydent w rozmowie z „Interią”.

Tadeusz Rydzyk dostanie od państwa ponad 80 mln zł. Decyzja zapadła po cichu tuż przed nowym rokiemTadeusz Rydzyk dostanie od państwa ponad 80 mln zł. Decyzja zapadła po cichu tuż przed nowym rokiemCzytaj dalej

Piotr Witwicki zwrócił uwagę na nacisk opozycji, a także słowa prezydenta na temat tego, że nie ma zamiaru zaszczepić się na grypę. Andrzej Duda przyznał, że nie jest zwolennikiem akcji, w których to politycy szczepią się przed innymi osobami. Jego zdaniem, każdy powinien zaczekać na swoją kolej.

Wskazał, że on sam posiada jeszcze przeciwciała w związku z przejściem zakażenia koronawirusem, w związku z czym jest osobą o wiele mniej narażoną niż osoby, które jeszcze nie zachorowały. Tym samym obiecał, że w momencie, gdy przyjdzie jego kolej, z pewnością się zaszczepi.

Jakie jest zdanie prezydenta na temat znanych osób, które zdecydowały się na szczepienie poza kolejnością? Jak przyznał, zauważył, że wiele osób bardzo boi się zakażenia, co skutkuje „cwaniactwem”.

- Pomyślałem, że może niektórzy boją się bardziej. Widać, że w tej obawie pojawia się również cwaniactwo, że jak pojawia się możliwość, to się wpychamy. Nie znam szczegółowo sytuacji tych osób, ale generalnie jestem przeciwnikiem omijania kolejki. Wszyscy powinniśmy przestrzegać reguł- powiedział Andrzej Duda w rozmowie z redaktorem naczelnym „Interii”.

Kontrole Narodowego Funduszu Zdrowia w związku ze wspomnianymi szczepieniami poza kolejnością w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wykazały szereg nieprawidłowości, które skutkują karą pieniężną w wysokości 250 tysięcy złotych. Istnieje możliwość, że kara wzrośnie, ponieważ kontrole mają potrwać do końca tygodnia.

W sprawie szczepionek rozdysponowanych poza harmonogramem wypowiedziało się już mnóstwo osób. Minister zdrowia na bieżąco śledzi sytuację. Podczas poniedziałkowej transmisji w mediach społecznościowych głos zabrał również premier Mateusz Morawiecki.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Obrazy PikioNiewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Polsat News, Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News