Potwierdziły się doniesienia. Andrzej Duda poważnie zasmucony

Potwierdziły się doniesienia. Andrzej Duda poważnie zasmucony Źródło: Piotr Molecki/East News

Andrzej Duda nie ma powodu do radości, dziennikarze Gazety Wyborczej dotarli do niepokojących informacji. Media potwierdziły smutne doniesienia, prezydencka para musi pogodzić się z obecną sytuacją.

Andrzej Duda wraz ze swoją żoną Agatą w sobotę pojawił się w Ogrodzie Saskim, by wziąć udział w akcji Narodowego Czytania. Wizyta pary prezydenckiej w warszawskim parku przypomniała krajowym mediom o smutnych wiadomościach, które niedawno zostały potwierdzone przez dziennikarzy Gazety Wyborczej. Prezydent był zasmucony niepokojącymi doniesieniami.

Andrzej Duda jest zasmucony, media potwierdziły smutne doniesienia

Para prezydencka spędziła sobotę w Ogrodzie Saskim, gdzie odbywało się narodowe czytanie dramatu Juliusza Słowackiego pt. "Balladyna". Wizyta w parku mogła jednak wywołać u Andrzeja Dudów smutne wspomnienia o niepokojących informacjach, które niedawno obiegły krajowe media. Dziennikarze Gazety Wyborczej potwierdzili, że dąb Józef Piłsudski, który para prezydencka zasadziła w ramach akcji "100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski" nie jest w najlepszej kondycji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Andrzej Duda posadził dąb Józef Piłsudski w ramach akcji "100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski"

Siedem drzew, zasadzonych na dziedzińcu Świątyni Opatrzności Bożej w 2018 roku miało upamiętniać "ojców niepodległej Polski", m.in. Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego czy Wincentego Witosa.  oprócz pary prezydenckiej, swoje sadzonki, przekazane na ten cel przez dyrekcję Lasów Państwowych i poświęcone przez samego papieża Franciszka, posadzili również m.in. Mateusz Morawiecki, a także dostojnicy kościelni.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła zmiana od dzisiaj. Ministerstwo podjęło decyzję

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Smutne doniesienia z samego rana. Nie żyje wielka aktorka

Niestety, drzewo któremu imię nadała para prezydencka zaczęło usychać. Pień dębu Józef Piłsudski jest cienki i podniszczony, a liście zupełnie zżółkły. Dziennikarze "Gazety Wyborczej" ustalili, że sadzonka już niedługo zostanie zastąpiona nową. W kiepskiej kondycji jest również dąb Wincenty Witos.

- Zapewne wymienimy go na inne drzewo wyhodowane z tej samej partii żołędzi. Trwają już rozmowy z nadleśnictwem. To kwestia najbliższych dni lub tygodni - zapowiedział w rozmowie z Gazetą Wyborczą Mieczysław Renuszko z biura prasowego Centrum Opatrzności Bożej. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przeszłość Dagmary Kaźmierskiej z "Królowych życia" daje do myślenia. Mroczne sekrety
  2. Wszystko zacznie się już niebawem. Lepiej się przygotować, żywioł uderzy z wielką siłą
  3. Tragiczny początek weekendu. 10 osób nie żyje, inne walczą o życie, policja potwierdziła najczarniejszy scenariusz
  4. Rodzinny dramat Zenka Martyniuka. Wszyscy milczeli, jest naprawdę źle
  5. Naukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwór
  6. Porażające, najpierw wynieśli kucharza z terenu restauracji, potem zakopali go w lesie. Wszystko nagrali i wrzucili do sieci

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News