Andrzej Duda specjalne oświadczenie
pikio.pl
Konrad Karpiuk - 4 Maja 2020

Andrzej Duda wydał specjalne oświadczenie. Wiadomość gruchnęła jak grom z jasnego nieba

Andrzej Duda, wraz z innymi przedstawicielami rządu, zwołał dzisiaj pilną konferencję prasową. Wielu Polaków oczekiwało na transmisję z nadzieją, że prezydent powie coś więcej na temat zbliżających się wyborów prezydenckich. Okazało się, że temat prezydenckiego orędzia był inny, ale niewiele mniej ważny. Prezydent RP poinformował o prawdziwym przełomie.

Andrzej Duda na porannej konferencji prasowej ogłosił nawiązanie współpracy z krajami skandynawskimi w sprawie budowy gazociągu Baltic Pipe. Dzięki niemu Polska ma się uniezależnić od dostaw gazu od Rosji. Nastąpił w tej sprawie prawdziwy przełom. Podpisano długo wyczekiwany kontrakt wykonawczy.

Andrzej Duda ogłasza budowę Baltic Pipe

Jak twierdzi prezydent, inwestycja ruszy w najbliższych dniach. Gazociąg będzie zaczynał się w Norwegii, później przechodził przez Danię, a następnie zostanie skierowany przez dno Morza Bałtyckiego do Trzęsacza. Aby ułatwić dystrybucję gazu, rozbudowywany jest terminal gazowy im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

Zaginięcie - Mama KacperkaMama Kacperka tuż po zaginięciu zauważyła nieznajomy samochód z 2 mężczyznami. Byli nad rzeką, nagle zamknęli auto i odjechaliCzytaj dalej

Andrzej Duda zapewnił, że była to kwestia, nad którą pracowano od początku kadencji prezydenckiej. W celu ułatwienia realizacji prezydent jeździł na podróże dyplomatyczne do Danii i Norwegii w celu dopinania formalności związanych ze wszelkimi pozwoleniami. Niedługo zacznie się budowa, która potrwa około dwóch lat.

Rosjanie będą niezadowoleni. Ważny krok w uniezależnieniu się od wschodniego sąsiada

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż -metamorfoza byłej żonyZaniedbana kobieta rozwiodła się po 44 latach małżeństwa. Przeszła diametralną metamorfozę, mąż będzie płakał ze złościCzytaj dalej

- Inwestycja rozpocznie się na wybrzeżach polskim i duńskim. Jeżeli mówimy o pełnym uniezależnieniu Polski jako odbiorcy od Rosji, to jest to właśnie milowy krok w kierunku tego uniezależnienia - zapowiedział prezydent Andrzej Duda.

Dzisiaj grzeje:

1. Policja przekazała fatalne informacje. Chłopiec nie żyje, zabił go własny ojciec
2. Córka Kasi Kowalskiej nie miała koronawirusa. Nowe doniesienia wychodzą na jaw

Do tej pory Polska była w głównej mierze uzależniona od rosyjskiego państwowego koncernu Gazprom. Otworzenie Baltic Pipe będzie kluczowe nie tylko dla naszego kraju, ale także dla strony ukraińskiej, której dostawy gazu również były uzależnione od Rosji. Jak zaznaczył prezydent, to ważny krok, który pomoże zabezpieczyć niepodległość Ukrainy. Dostawy gazy mają rozpocząć się w październiku 2022.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Tragiczne informacje na samym początku tygodnia. MZ podało najnowsze dane
  3. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje młody gwiazdor. Tragiczny wypadek w dniu urodzin
  4. Znaleziono porzuconą zabawkę Kacperka? Dziecko bawiło się nią tuż przed zaginięciem
  5. Córka Kasi Kowalskiej nie miała koronawirusa? Na jaw wyszła zdumiewająca prawda, menedżer się wygadał
  6. Syn Pawła Królikowskiego dopiero teraz miał siłę wyznać prawdę. Nie da się powstrzymać łez
  7. Rewolucyjny przepis na gołąbki. Dużo szybszy od tradycyjnego, idealny dla zapracowanych

Kobieta amputacja nógUżywała popularnego produktu do higieny tylko dla pań. Musieli jej amputować nogi, teraz ostrzega inne kobietyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News