Andrzej Duda kondolencje
pixabay.com, autor: DUOTONE
Joanna Szwalikowska - 3 Listopada 2020

Andrzej Duda pogrążył się w żalu, złożył obszerne kondolencje. Tragedia rozegrała się w mgnieniu oka

Andrzej Duda pogrążony w żalu postanowił niezwłocznie złożyć obszerne kondolencje. Tragiczne wydarzenia rozegrały się w mgnieniu oka.

Andrzej Duda zareagował po tragicznych wydarzeniach, jakie miały miejsce w jednej z europejskich stolic. Pogrążony w żalu złożył bardzo obszerne kondolencje.

Pod osłoną nocy zapadła decyzja, nowy nakaz został wprowadzony. Obowiązuje od dziśPod osłoną nocy zapadła decyzja, nowy nakaz został wprowadzony. Obowiązuje od dziśCzytaj dalej

Andrzej Duda pogrążony w żalu przesłał obszerne kondolencje

Cały Wiedeń jest pogrążony w żałobie po ataku terrorystycznym, do którego doszło wczoraj w godzinach wieczornych. Andrzej Duda zwrócił się do prezydenta Austrii, przesyłając depeszę kondolencyjną.

- Proszę pozwolić mi złożyć na Pańskie ręce wyrazy głębokiego ubolewania w związku z barbarzyńskim atakiem terrorystycznym w Wiedniu. W tym trudnym czasie Polacy solidaryzują się z Austriakami, łącząc się w bólu z rodzinami ofiar i wyrażając swój stanowczy sprzeciw wobec tchórzliwych aktów przemocy motywowanych fanatyzmem i nienawiścią - napisał Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej.

- Polska zawsze będzie stanowczo sprzeciwiać się wszelkim przejawom terroryzmu i przemocy (...) Zawsze też będziemy stali ramię w ramię ze wszystkimi, którzy – wyznając podobne wartości – chcą bronić dorobku kulturowego naszej cywilizacji - pisał prezydent.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce w Austrii, wstrząsnęły całym światem. Według najnowszych doniesień mediów, w zamachu zginęło 3 osoby - dwóch mężczyzn oraz kobieta. O śmierci trzeciej ofiary poinformowała agencja Reutera rano, zmarła ona w szpitalu.

- Przeżywamy trudne chwile w kraju. Chcę podziękować wszystkim służbom ratunkowym ryzykującym życie, zwłaszcza dzisiaj. Nasza policja podejmie zdecydowane działania przeciwko sprawcom tego ohydnego ataku terrorystycznego - pisał kanclerz Austrii Sebastian Kurz na Twitterze,

Szef MSW nazwał zamachowca "islamskim terrorystą". Na ten moment to jedyny zatrzymany napastnik, został on zastrzelony przez policję. Według austriackiego tygodnika "Falter" Floriana Klenka był 20-letnim mężczyzną o albańskich korzeniach, który urodził się oraz wychował w Wiedniu.

- W 2019 roku zamachowiec próbował przedostać się przez granicę na teren Syrii, aby walczyć po stronie Państwa Islamskiego. Został schwytany i skazany na 22 miesiące więzienia. W grudniu 2019 roku został przedterminowo zwolniony ze względu na wiek. W chwili śmierci miał 20 lat - przekazał Sławomir Iwanowski, redaktor naczelny pisma Polonii austriackiego "Polonica" w Polsat News.

Dzisiaj grzeje:

1. Będą dzwonić od 9:00 do 20:30. Telefon trzeba odebrać, wiemy o co chodzi, bardzo ważne

2. Wprowadzą zakaz wychodzenia z domu? Niepokojące słowa ministra, Polacy mogą wkrótce dotkliwie odczuć pandemię

3. Stan wyjątkowy w Polsce zostanie wprowadzony? Szef MON zabrał głos w sprawie

- Zamachowiec był znany austriackiemu wywiadowi, gdyż był jednym z 90 austriackich islamistów chcących wyjechać do Syrii - napisano na Twitterze. Iwanowski informował również w Polsat News o tym, że w ostatnim na kilka dni przed zamachem w stolicy Austrii miało miejsce kilka niepokojących wydarzeń.

- Kilka dni temu było kilka incydentów. W czwartek grupa młodocianych osób wtargnęła do kościoła w X dzielnicy Wiednia i dokonała aktu wandalizmu, poprzewracała ławki, konfesjonały. W sobotę do katedry św. Szczepana wtargnął młody mężczyzna, który wykrzykiwał hasła islamskie, religijne, ale nikt nie spodziewał się, że dojdzie do takiej tragedii z poniedziałku na wtorek - przekazał na antenie Polsat News.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?
  3. Gessler podała najlepszy przepis na pierogi ruskie. Można je zjeść tylko w jednym miejscu w Polsce
  4. Tadeusz Rydzyk zaczął sprzedawać mąkę. Nie do wiary, ile życzy sobie za kilogram
  5. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już we wtorek. Lepiej nie wychodzić z domów
  6. Nagrał, co Żandarmeria Wojskowa wyrabia na cmentarzu. Burza w sieci po publikacji filmu
  7. Ministerstwo edukacji wydało niespodziewany komunikat. Chodzi o protesty, będą konsekwencje
  8. Olaf Lubaszenko przeszedł metamorfozę. Nie przypomina już siebie, fani są zachwyceni i porównują go do Eltona Johna
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska, Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News