Nieoczekiwane doniesienia o zaprzysiężeniu Dudy z ostatniej chwili. Pojawił się ogromny problem

Nieoczekiwane doniesienia o zaprzysiężeniu Dudy z ostatniej chwili. Pojawił się ogromny problem Źródło: Piotr Molecki East News

Andrzej Duda już w czwartek ma zostać zaprzysiężony na kolejna kadencję swojej prezydentury. Nad uroczystością jednak zaczynają zbierać się czarne chmury i prawdopodobnie, aż do środy nie będzie znana jej oficjalna forma. Nikt nie spodziewał się, że pojawią się tak poważne komplikacje, które w znaczącym stopniu wpłyną na to, jak będzie przebiegać to doniosłe wydarzenie.

Andrzej Duda może mieć pewność, że jego zaprzysiężenie na prezydenta RP przejdzie do historii. Wydarzenie przebiegać będzie w rygorze sanitarnym, jednak ostatnie informacje dotyczące wykrycia ostatnich zakażeń koronawirusem mogą znacząco wpłynąć na ogólny przebieg oraz wygląd ceremonii.

Andrzej Duda stanie przed okrojonym Zgromadzeniem Narodowym?

Andrzej Duda oraz Kancelaria Prezydenta mieli do tej plan, który zakładał, że zaprzysiężenie na druga kadencję odbędzie się, pomimo zagrożenia, w tradycyjny sposób. Prezydent miał stanąć przed Zgromadzeniem Narodowym w sali plenarnej Sejmu. Wszystko uległo jednak zmianie, gdy w sobotę przekazano informacje o zakażeniu wykrytym u senatora PSL Jana Filipa Libickiego. 

-  Trwa dochodzenie epidemiczne sanepidu. Kancelaria Prezydenta czeka na decyzję w tej sprawie. Jesteśmy w stałym kontakcie z Kancelarią Sejmu, szczegółowe decyzje podejmiemy w oparciu o wytyczne Sanepidu - miał, według Wirtualnej Polski, powiedzieć współpracownik prezydenta. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozważane są różne możliwości 

Według nieoficjalnych informacji, na jakie powołuje się Wirtualna Polska, osoby związane z prezydentem oraz kierownictwo Sejmu zastanawiają się nad tym, jak znaleźć złoty środek i zachowując zasady bezpieczeństwa, spełnić konstytucyjny obowiązek dotyczący zaprzysiężenia głowy państwa. Możliwe, że Andrzej Duda stanie przed znacznie ograniczoną ilością osób. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, jeden z branych pod uwagę scenariuszy zakłada, że w sali plenarnej pojawią się jedynie przedstawiciele klubów, a reszta posłów oraz senatorów uczestniczyć będzie w uroczystości zdalnie z różnych sal sejmowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia potwierdza, będzie nowe prawo. Dotknie wszystkich Polaków
2. Nagła zmiana w ostatniej chwili. Rząd wprowadził nowe zasady, obejmą wszystkich obywateli kraju

3. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź

Dopiero w środę pojawią się oficjalne wyniki

Andrzej Duda ma zostać zaprzysiężony w czwartek, jednak dopiero w środę maja być znane wyniki przebadanych przez sanepid osób, mających kontakt z zakażonym senatorem. Jedną z takich osób jest prezydencki minister Andrzej Dera. Możliwe, że dopiero w środę po otrzymaniu oficjalnych wyników sanepid przekaże kancelarii Sejmu swoje wytyczne dotyczące zaprzysiężenia prezydenta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwaga: zmiany w kodeksie pracy. Jest potwierdzenie rządu, czeka nas prawdziwa rewolucja
  2. Adam Małysz nieoczekiwanie odezwał się do Agaty Dudy. Padły ważne słowa, chodzi o dzieci
  3. ZUS wydał pilny komunikat dla wszystkich Polaków. Sprawa jest poważna, sypną się ogromne kary
  4. Porażające doniesienia brytyjskiej prasy. Harry zniknął
  5. Fatalny finał wesela. Nagle rzucił się na swoją ukochaną, nikt nie mógł przewidzieć, co zrobi potem
  6. Uwaga, niebawem będą dzwonić do części Polaków. Wiemy o co chodzi, lepiej się przygotować
  7. Kolejny cios w finanse Polaków. Abonament RTV nie tylko zostaje, będzie jeszcze wyższy
  8. Fusy po kawie dla wielu kobiet mogą okazać się zbawienne. Nigdy ich nie wyrzucaj
  9. Sanepid wydał pilny alarm. Konkretna grupa Polaków jest zagrożona

Źródło: Wirtualna Polska

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News