Burza po wizycie Dudy w Szczecinku. Nie ma kto zapłacić

Burza po wizycie Dudy w Szczecinku. Nie ma kto zapłacić Źródło: Screen / YouTube/ Telewizja Republika

Andrzej Duda odwiedził w lipcu Szczecinek. O tej wizycie prawdopodobnie wiedzieliby tylko mieszkańcy, gdyby światła dziennego nie ujrzała sprawa pewnego rachunku. Problem w tym, że nie ma kto zapłacić.

Andrzej Duda wybrał się do Szczecinka 12 lipca. Prezydent został zaproszony przez starostę szczecińskiego, Krzysztofa Lis. Na czas wizyty wstrzymano kursy tramwajów wodnych na Trzesiecku. Komunikacja Miejska podliczyła straty, na które została przez to narażona, i wystawiła rachunek organizatorom wizyty, czyli Starostwu Powiatowemu. Starostwo jednak nie ma zamiaru regulować rachunku.

Andrzej Duda wizytował miasto, komunikacja czuje się stratna

Szczecineckie przedsiębiorstwo transportu miejskiego oszacowało "utracone przychody z tytułu sprzedaży biletów żeglugi śródlądowej" na 900 złotych. Na kilka godzin wyłączono z ruchu tramwaje wodne. To dlatego, że kancelaria Prezydenta i przedstawiciele SOP wybrali - biorąc pod uwagę kwestie bezpieczeństwa - na miejsce spotkania okolice pomostu zamkowego.

- Warunkiem koniecznym okazało się zamknięcie linii tramwaju wodnego i taką informację SOP przekazał obecnym na miejscu włodarzom Miasta Szczecinek. Nie sądziliśmy, że mamy ponosić z tego tytułu jakieś koszty - mówi portalowi I-szczecinek rzecznik prasowy starostwa, Piotr Rozmus.

Władze Szczecinka czują się jednak stratne i domagają się zwrotu 900 złotych. Burmistrz miasta Daniel Rak obrazowo przedstawia swoje racje:

- Jeżeli ktoś kogoś zaprasza na przyjęcie do restauracji to za niego płaci Czy spółki miejskie mają wpisane w swoją misję np. nieodpłatne przyjmowanie prezydenta? - pytał retorycznie burmistrz w rozmowie z portalem.

Rachunków będzie więcej? "Pan starosta robi sobie kampanię wyborczą"

900 złotych za straty poniesione przez miejską komunikację to nie wszystkie poniesione koszta, których zwrotu mogą domagać się przedstawiciele miasta. Daniel Rak argumentuje, że nie będzie finansował z miejskiej kasy kampanii wyborczej starosty.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Uważam, i będę się tego domagał, aby Samorządowa Agencja Promocji i Kultury wystawiła także rachunek za obsługę, nagłośnienie i tym podobne. Pan starosta robi sobie kampanię polityczną, zaprasza prezydenta i dlaczego miasto ma ponosić koszty? Jeżeli zapraszam gości, to ja za nich płacę - tłumaczył burmistrz.

Starostwo nie poczuwa się jednak do zapłaty.

- Powiat Szczecinecki nigdy nie występował do Komunikacji Miejskiej, ani Urzędu Miasta w Szczecinku o wstrzymanie żeglugi śródlądowej na jeziorze Trzesiecko w dniu 12 lipca. W związku z tym nota obciążająca Starostwo Powiatowe z tytułu utraconych przychodów ze sprzedaży biletów jest bezzasadna - informuje Judyta Syczewska, sekretarz Powiatu Szczecineckiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1.  Lech Wałęsa ma powody do radości! Jeszcze nigdy nie był taki szczęśliwy! Gratulacje spływają do niego z całej Polski
  2. Nie żyje znany polski sportowiec. Zginął okrutną śmiercią. Osierocił czterech synów
  3. Krystyna Pawłowicz po wielu latach ujawniła prawdę. Wyznanie nt. dawnej decyzji Jarosława Kaczyńskiego jest hitem internetu
  4. Nawet kilkaset złotych więcej dla emerytów. Ale nie dla wszystkich
  5. Z niebieskiego Volvo wysiada mężczyzna i czule wita się z pieskiem. To Kamil Durczok!
  6. Gwiazdor Polsatu przerwał milczenie po śmierci znanej polskiej aktorki. Jego słowa ściskają za serce

Źródło: Na Temat, iszczecinek.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News