Który prezydent RP był najlepszy? Najgorzej wykształceni głosują na Andrzeja Dudę

Który prezydent RP był najlepszy? Najgorzej wykształceni głosują na Andrzeja Dudę Źródło: youtube.com/ dlaCiebietv

Andrzej Duda nie jest uznawany za najlepszego prezydenta w historii III RP, a jego elektorat stanowi najgorzej wykształcona część społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez instytut Kantar pokazują prawdziwe oblicze polskiego wyborcy i jego preferencji. Wyniki badania dotyczące wyboru najlepszej głowy państwa w okresie między 1989 a 2019 rokiem są zadziwiające.

Andrzej Duda jest uważany za jednego z najlepszych, a zarazem najgorszych prezydentów historii - wszystko zależy od badanej grupy. Statystyczne badanie instytutu Kantar przeprowadzone dla serwisu Gazeta.pl pokazuje, jak Polacy przez 30 lat postrzegają poszczególnych prezydentów i jakie są ich prawdziwe preferencje polityczne. Te wyniki są zastanawiające i w pewien sposób obrazują nie tylko polskiego wyborcę, ale także jego odczytywanie historii najnowszej i rozumienie polityki na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat.

Andrzej Duda jest najlepszym i zarazem najgorszym prezydentem. Zastanawiające wyniki instytutu Kantar

Według statystyk bezapelacyjnie najlepszym prezydentem w historii III RP był Aleksander Kwaśniewski. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, to właśnie wywodzący się z Sojuszu Lewicy Demokratycznej polityk był jednym z architektów polskiego wejścia do NATO i Unii Europejskiej, a także jako jedyny doczekał się reelekcji. Poparcie dla tezy świadczącej o tym, że to właśnie przedstawiciel lewicy byłby tym najlepszym, spotkałoby się z poparciem 40% społeczeństwa.

Kolejne, 29% Polaków wskazałoby osobę Andrzeja Dudy. Kolejny z przedstawicieli PiS-u - Lech Kaczyński został wskazany przez 17% respondentów. Ranking z przyczyn oczywistych jest domykany przez Wojciecha Jaruzelskiego, który w ankiecie cieszył się odpowiedziami 2% ankietowanych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na Dudę głosują najgorzej wykształceni

Bardzo ciekawe są statystyki dowodzące głosów na najgorszego prezydenta oraz te opisujące ankietowanych na zasadzie posiadanego przez nich wykształcenia. Pierwsze badanie wygrywa Andrzej Duda, który mimo tego, że przez znaczną część Polaków uznawany jest za najlepszą głowę państwa w historii, to nie cieszy się sympatią ze strony 24% ankietowanych. Kolejne miejsca zajmują; Bronisław Komorowski - 22% oraz Wojciech Jaruzelski - 21%.

Najciekawszą statystyką jest ta, mówiąca o wskazywaniu prezydentów przez ankietowanych na podstawie wykształcenia badanych Polaków. Wśród osób z podstawowym bądź nawet niepełnym podstawowym wykształceniem wygrywa Andrzej Duda. Im wyższy jest status wykształcenia badanego, tym bliższe było wskazywanie przez badanych osoby Aleksandra Kwaśniewskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała prawda o mężu Danuty Holeckiej! Nie zgadniecie, czym zajmuje się mąż królowej TVP! Oczy wam wyjdą z orbit
  2. 71-letnia kobieta przeszła operację plastyczną dla swojego młodszego męża. Efekt zwali was z nóg!
  3. Szczere wyznanie pracownicy Biedronki o warunkach pracy: "Pan każe, a ty sługo idź to rób"
  4. Internauci pękają ze śmiechu. Chodakowska "przypadkiem" upokorzyła żonę Karpiela-Bułecki
  5. Na podniebieniu córeczki zobaczyła przerażającą, czarną plamę. Lekarze nie mogli uwierzyć, co się za nią kryło
  6. Magda Gessler ma oczy pełne łez. Takiego wzruszenia u gwiazdy nie widzieliśmy nigdy

 

źródło: Gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News