Andrzej Duda wygłosił orędzie
Fot. Jakub Kaminski/East News
Weronika Wasiak - 3 Maja 2020

Andrzej Duda wygłosił orędzie do Polaków. Jego zdaniem w Polsce jest lepiej niż na Zachodzie

Andrzej Duda wygłosił orędzie z okazji obchodów święta Konstytucji 3 Maja. Prezydent odniósł się nie tylko do ważnych dla Polski świąt z ostatnich dni, ale i obecnej, trudnej dla wszystkich sytuacji, trwającej już od dwóch miesięcy. Z jego ust padły zaskakujące słowa.

Andrzej Duda, jak co roku, wręczył w Pałacu Prezydenckim odznaczenia państwowe. To jedyna tradycyjna część obchodów, na którą w dobie epidemii mogły zdecydować się władze kraju. Zamiast wystąpienia głowy państwa na Placu Zamkowym w Warszawie o godzinie 13:00 miało miejsce orędzie prezydenta, w którym Andrzej Duda odniósł się do wszystkiego, co w ostatnim czasie dzieje się w naszym kraju. Ku zaskoczeniu wszystkich, jego zdaniem, w Polsce jest lepiej niż na Zachodzie.

WiadomościNiewyobrażalna tragedia, nie żyje 47 osób, 75 jest rannych. Dramatyczne wiadomości poruszyły wszystkich mieszkańców WenezueliCzytaj dalej

Andrzej Duda wygłosił orędzie do Polaków

Jak podkreśla Super Express, w dzisiejszym orędziu prezydent RP nawiązał przede wszystkim do święta Konstytucji 3 Maja, niedawnego święta pracy 1 maja, święta flagi państwowej, a także do obecnej sytuacji politycznej. Duda wyraźnie podkreślił, że Konstytucja była "owocem wielkiej pracy stronnictwa patriotycznego, które dążyło do odnowy życia politycznego i społecznego Rzeczpospolitej", dodając, że obowiązuje ona nas wszystkich.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znaki zodiaku5 znaków zodiaku o niebywałej urodzie. Ciężko się im oprzeć, wszyscy tracą dla nich głowęCzytaj dalej

- Przeciwnicy Konstytucji negowali nie tylko jej zapisy, ale także samą legalność. Zdrajcy powtarzali argumenty o nieważności w kółko i wszędzie. [...] Ponad wszelką wątpliwość Konstytucję 3 Maja uchwalono w imię niepodległości. Myślimy o tym dniu 3 maja jako obywatele Polski, dziś na powrót wolnej, niepodległej, suwerennej i opartej na własnej konstytucji, która wszystkich nas obowiązuje - mówił w orędziu cytowany przez Super Express Andrzej Duda.

Dzisiaj grzeje:

1. Nikt się nie mógł spodziewać. TVN pokazał, jak operowali Pawła Królikowskiego, porażające sceny

2. Niestety, nie żyje Paulina. Jej własny chłopak zrobił z ciałem niewybaczalną rzecz

Prezydent nie mógł przemilczeć trudnej sytuacji epidemii, w jakiej znalazła się Polska. Duda wprost przyznał, że jest pełen podziwu dla wszystkich obywateli i podkreślił, że zastosowane dotychczas obostrzenia przynoszą zamierzone skutki. W jego opinii Polsce udało się ograniczyć rozmiary tej tragedii. Prezydent odniósł się także do do 16. rocznicy wstąpienia Polski w struktury unijne. Wówczas z jego ust padły zaskakujące słowa o zamożności w naszym kraju.

- W ostatnim czasie Polska pod względem zamożności zaczęła nawet wyprzedzać część krajów Zachodu, które o wiele dłużej od nas należą do Wspólnoty - dodał w orędziu prezydent RP Andrzej Duda, cytowany przez Super Express.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagła śmierć nastolatki. Odeszła 15-letnia Julia
  2. Polscy kibole starli się przed szpitalem. Gorszące sceny zarejestrowała kamera (WIDEO)
  3. Wykryto duże ognisko zakażeń w polskim mieście. Sanepid ostrzega, może być jeszcze gorzej
  4. Media obiegły kontrowersyjne słowa Benedykta XVI. Franciszek się wścieknie?
  5. Wyszło na jaw, dlaczego żona Hołowni nie chodzi do kościoła. Chodzi o jej wiarę
  6. Dziwili się po co jej paleta w ogródku. Zaniemówili widząc co w niej wyrosło

Krzysztof RutkowskiRutkowski ujawnia porażającą prawdę o poszukiwaniach Kacperka. Bardzo ostre słowa o policji i sądzieCzytaj dalej

Źródło: super express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News