Andrzej Duda obejmie nowe stanowisko? Zaskakujące pomysły w rządzie

Andrzej Duda obejmie nowe stanowisko? Zaskakujące pomysły w rządzie Źródło: MATEUSZ SLODKOWSKI/AFP/East News

Andrzej Duda niebawem obejmie nowe stanowisko? Krótko po wygranej w wyborach prezydenckich media obiegły zaskakujące dla wielu informacje. Czegoś podobnego chyba nikt nie mógł się spodziewać.

Andrzej Duda już niedługo może zostać doceniony w najbardziej wyjątkowy sposób. Objęcie nowego stanowisko oznaczałoby dla niego nie lada gratkę. Opinia publiczna nie dowierza. 

Zaskakujące pomysły w rządzie. Prezydent Andrzej Duda będzie pełnił nową funkcję?

"Gazeta Wyborcza" donosi, że prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, zakończył swój eksperyment z ministrem spraw zagranicznych, Jackiem Czaputowiczem. Błyskawicznie w jego głowie zrodził się nowy pomysł, według którego, zagraniczną polityką miałby zająć się sam prezydent Andrzej Duda. Serwis przypomina, że dokładnie tę samą funkcję pełnił też Lech Kaczyński. Prezes PiS chce, by rząd obecnie składający się z 20 ministrów ( z wiceministrami liczy 100 osób), zamienił się w "spójne centrum dowodzenia".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Informatorzy "Wyborczej" z PiS twierdzą, że gdyby A. Duda zajął się zagraniczną polityką, byłoby to dowartościowaniem prezydenta po reelekcji, a także "uznanie jego prominentnej roli w systemie obozu władzy". Co więcej, dawałoby to mu realny wpływ w zarządzaniu krajem. 

- Jak powiedział nam jeden z polityków PiS zajmujących się kwestiami polityki zagranicznej, Czaputowicz, który wielokrotnie był wskazywany jako kandydat do wymiany w kolejnej rekonstrukcji rządu, “nie za bardzo rozumiał pozycję, w jakiej się znajduje, choć w porównaniu z Witoldem Waszczykowskim miał lepsze relacje z prezydentem Dudą” - podaje "Gazeta Wyborcza".

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje znana pogodynka. Dzień wcześniej zamieściła wstrząsający wpis, ciało znaleziono w domu

2. Prawda wyszła na jaw dopiero po rozpoczęciu roku. Nauczycielka zarażona koronawirusem

3. Tragiczna wiadomość o śmierci aktora obiegła media. Miał 62 lata

Okazuje się, że podobny pomysł pojawił się już w 2017 roku, podczas głośnego konfliktu Dudy z PiS-em, ale ostatecznie go nie zrealizowano. Rozmówca "Wyborczej" zdradził, że teraz, po kolejnej wygranej Dudy, jego pozycja jest jeszcze mocniejsza, dlatego propozycja sprawowania przez niego pieczy nad polityką zagraniczną wydaje się bardzo możliwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilne: Minister zdrowia podpisał rozporządzenie. Polaków czekają dwie ogromne zmiany
  2. Mamy potwierdzenie. Fatalne wiadomości dla wielu Polaków, nikt nie mógł się spodziewać
  3. Katarzyna Cichopek przekazała radosną nowinę. Cała rodzina nie posiada się z radości
  4. Dostał telefon z grobu. Porażające krzyki, natychmiast rzucili się na ratunek
  5. Powrót do szkół. W Polsce zamknięto już kilka placówek, ważna informacja dla rodziców

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News