Andrzej Duda pożegna się z fotelem prezydenta? Jego konkurenci to znani działacze

Andrzej Duda pożegna się z fotelem prezydenta? Jego konkurenci to znani działacze Źródło: Wikipedia/Michał Józefaciuk

Andrzej Duda już niedługo będzie musiał stoczyć batalię o utrzymanie urzędu prezydenta RP. Opozycja szykuje silnych przeciwników, którzy mogą mu zagrozić. Wśród kontrkandydatów pojawiają się nazwiska znanych działaczy. Jeszcze nie wiadomo, na kogo postawią ugrupowania walczące z PiS.

Andrzej Duda zasiada na fotelu prezydenckim od sierpnia 2015 roku. Już niedługo będzie musiał powalczyć o utrzymanie tego stanowiska. Opozycja szykuje mu groźnych kandydatów, którzy być może pozbawią go tej pozycji. Wśród prawdopodobnych kontrkandydatów znajduje się wielu znanych działaczy.

Andrzej Duda będzie musiał stoczyć batalię o fotel prezydencki 

Andrzej Duda musi się przygotować na to, że utrzymanie urzędu prezydenta RP, to nie będzie prosta sprawa. Podczas zbliżających się wyborów szykuje się poważna batalia. Konkurencja dla przedstawiciela PiS-u jest bardzo szeroka. 

Opozycja ma w zanadrzu bardzo groźnych rywali dla Andrzeja Dudy. Jeszcze nie wiadomo, kto ostatecznie zostanie wytypowany do kandydowania, ale wśród wymienianych nazwisk pojawiają się znani działacze. Bitwa o fotel prezydencki w roku 2020 zapowiada się arcyciekawie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ewentualni rywale Andrzeja Dudy

W PO dużo się mówiło o tym, że murowanym kandydatem na prezydenta z ramienia tej partii jest Donald Tusk. On miał być liderem, który wreszcie poprowadzi to ugrupowanie do zwycięstwa nad PiS. Wygląda jednak na to, że nastąpiła zmiana planów. Obecnie, jeżeli chodzi o walkę o fotel prezydenta, wymienia się dwa nazwiska. 

Środowisko związane z PO przewiduje, że najpoważniejszymi kandydatami są prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski albo prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Według polityków tej partii, to oni mają największe szanse zagrozić Andrzejowi Dudzie. Również te nazwiska w jednym z wywiadów wymieniła Barbara Nowacka.

Łukasz Mężyk z portalu 300polityka.pl w programie #Newsroom stwierdził, że według niego jedyną osobą, która może powalczyć z Dudą jest Władysław Kosiniak-Kamysz. Kamila Baranowska z "Do Rzeczy", przyznała, że ona typowałaby Trzaskowskiego. W jej opinii Dulkiewicz jest jeszcze za mało doświadczona i może nie unieść presji związanej z kampanią prezydencką. 

Potyczka o fotel prezydencki wydaje się być niezwykle emocjonująca. Wszystko pozostaje w rękach Polaków. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Znana aktorka w ZAAWANSOWANEJ ciąży! Ukrywała to przed wszystkimi aż do ostatnich dni. Fani byli w szoku, jak zobaczyli jej OGROMNY brzuch!
  2. Bracia Golec znów ZACHWYCILI! To, co zrobili dla swojej mamy przekroczyło wszelkie granice synowskiej miłości! Będziecie płakać!
  3. Ostrzeżenia II stopnia w wielu miejscach w Polsce! Polsat przekazuje groźne informacje IMGW
  4. Schodził po klatce schodowej, drzwi do jednego z mieszkań były uchylone. Gdy zajrzał przez szczelinę, zmroziło go
  5. Anna Mucha pokazała się w zniewalającej stylizacji, fani zbierają szczeki z podłogi: "Ania, przez to zdjęcie mam zawał"
  6. Na co rodzice przeznaczą nowe 500 plus? Niektóre pomysły są naprawdę zaskakujące

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News