Andrzej Duda złożył Polakom życzenia
Screen z orędzia noworocznego prezydenta Twitter/Kancelaria Prezydenta
Irmina Jach - 1 Stycznia 2021

Andrzej Duda przekazał wiadomość po zmroku, chwilę przed północą. Wielu Polaków ją przeoczyło przez świętowanie

Andrzej Duda tuż po zmroku opublikował wpis w mediach społecznościowych. Prezydent odniósł się do słów, które padły w jego noworocznym orędziu. Po raz kolejny podzielił się z Polakami nadzieją, że nadchodzący rok będzie znacznie lepszy niż poprzedni.

Andrzej Duda i jego żona podzielili się z internautami wyjątkową fotografią, którą - wnioskując po tle - wykonali podczas kameralnego wieczoru sylwestrowego. Para prezydencka pokazała się w nieformalnych stylizacjach, z uśmiechami na twarzach. Zdjęciu towarzyszyły życzenia dla użytkowników Twittera.

Andrzej Duda podsumował miniony rok

- Drodzy TT-owicze! Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia szczęśliwego Nowego Roku! Niech cały upłynie w zdrowiu, spokoju i wszelkim powodzeniu. A przede wszystkim, niech to będzie dla Polski, dla wszystkich i dla każdego, bardzo dobry 2021 rok! Miłego wieczoru sylwestrowego! - napisał prezydent.

Również w noworocznym orędziu Andrzej Duda przypomniał, że miniony rok był zupełnie inny niż poprzednie lata. Prezydent podkreślił, że „okazał się dla nas wszystkich niezwykle trudny”, bo przepełniony wyrzeczeniami, dramatami i cierpieniem.

- Z głębokim współczuciem obejmuję myślą rodziny pogrążone w smutku po stracie bliskich. Niech nowy rok przyniesie Państwu pocieszenie i ukojenie - powiedział.

Horror na ulicach Łodzi. Policja strzelała do imprezowiczów, dopuścili się niewiarygodnej rzeczyHorror na ulicach Łodzi. Policja strzelała do imprezowiczów, dopuścili się niewiarygodnej rzeczyCzytaj dalej

Zaznaczył, że przez pandemię koronawirusa, która ogarnęła cały świat, „a w ostatnich miesiącach uderzyła z wielką mocą także w nasz kraj, w Polskę, stanęliśmy przed wyzwaniami o niespotykanej dotąd skali”.

- My, Polacy, wykazaliśmy się olbrzymią determinacją i poświęceniem. Pokazaliśmy to, co w nas najlepsze: solidarność, życzliwość, gotowość do współpracy, zrozumienie. Wszystkim Państwu, drodzy Rodacy, serdecznie za to dzisiaj dziękuję - oświadczył Andrzej Duda.

Podziękował szczególnie „tym, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z pandemią: lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, diagnostom i wszystkim służbom medycznym”, żołnierzom Wojska Polskiego i funkcjonariuszom innych służb mundurowych, a także wolontariuszom wspomagającym działania medyczne i opiekuńcze, nauczycielom i przedsiębiorcom.

Jego zdaniem 2021 rok przyniesie powrót do normalnego życia. Zaznaczył, że od wielu miesięcy angażował się w działania, które miały zapewnić Polakom szybki dostęp do szczepień przeciwko COVID-19 i zapowiedział, że zrobi wszystko, by wzmocnić krajową gospodarkę.

- Wejdźmy w nowy 2021 rok mocni wiarą we własne siły i nadzieją na sprostanie wszelkim wyzwaniom, które w tych najbliższych dwunastu miesiącach czekają nas w życiu prywatnym i zawodowym. Wierzę, że będzie to dobry rok dla Polski i Polaków! - zakończył orędzie.

Andrzej Duda przekazał wiadomość

Źródło zdjęcia: Twitter @Andrzej Duda

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Obrazy PikioNiewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Polskie Radio/Twitter/RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News