Andrzej Buszewicz
Ipla.tv
Wiadomości Pikio - 22 Lutego 2019

Andrzej Buszewicz: Pierwsza Miłość. Kim jest były aktor serialu?

Andrzej Buszewicz - kim jest aktor, który występował w serialu Pierwsza Miłość? Jak rozwijała się jego kariera przez lata? Artysta, który na swoim koncie ma wiele niezapomnianych ról i charakterystycznych postaci.

Andrzej Buszewicz największą popularność zdobył dzięki roli Antoniego w serialu Pierwsza Miłość, jadnak to nie jedyny serial, w którym występował aktor. Po jego tajemniczym zniknięciu z serialu Polsatu, widzowie są zaciekawieni jego losami.

Andrzej Buszewicz Pierwsza Miłość

Z produkcją Polsatu był związany od pierwszego odcinka. W serialu Pierwsza Miłość wcielał się w postać Antoniego Radosza, siedemdziesięcioletniego dziadka Marysi (Anety Zając). Ich rodzinnym miastem było Wadlewo i to tam razem ze swoim synem Janem wychowywał wnuczkę Majkę.

Antoni był cenionym weterynarzem we wsi Wadlewo. Jego pierwszą żoną była Alicja - matka Jana, która zmarła kilka lat po narodzinach wnuczki. Antoni nie praktykował już swojego zawodu, dawno go porzucił. Podczas jednych wakacji był świadkiem ataku choroby tężca u małego chłopca. Chcąc je ratować, podał dziecku szczepionkę przeciwko tężcowi, która nie przyniosła pożądanych rezultatów.

Po wyprowadzce Marysi Radosz do rodziny we Wrocławiu, wątek jej ojca i dziadka nie pojawia się tak często, jak na początku serialu.

Dziadek był znany jako skarbnica dobrych rad, a wnuczka - mimo przeprowadzki - była od zawsze jego oczkiem w głowie. To na nią przelewał olbrzymie pokłady swej miłości.

Przez wiele lat był wdowcem. Potem na jego drodze stanęła Natalia, pacjentka, którą Marysia opiekowała się na praktykach lekarskich. Najpierw para została przyjaciółmi, potem małżeństwem. Natalia Strońska (Emilia Krakowska) po ciężkim wypadku Antoniego, pomagała mu dojść do siebie i to wtedy zrodziło się uczucie między dwojgiem bohaterów po przejściach.

Kiedy Marysia wyjeżdża do Kanady, dziadek przyjeżdża do Wrocławia, by pożegnać ukochaną wnuczkę.

W 1539 odcinku Antoni Radosz zaginał w tajemniczych okolicznościach. Nie daje o sobie znaku życia, wnuczka zaczyna poszukiwania dziadka. Po kilku dniach odnajduje go w schronisku dla bezdomnych we Wrocławiu. Niestety Antoni jest w bardzo kiepskim stanie, cierpi na zaniki pamięci i nie wie co się z nim działo przez kilka dni.

Aktualnie nie wiadomo co się dzieje z rodziną Marysi. Teoretycznie nadal powinni mieszkać w Wadlewie, jednak scenarzyści jakby zapomnieli o bohaterach i nie ciągną ich wątku w serialu.

Andrzej Buszewicz aktor

Andrzej Buszewicz jest absolwentem PWST w Krakowie, gdzie nabył umiejętności aktorskie. Swoją dzisiejszą popularność zdobył jako Antoni w serialu Pierwsza Miłość. Jednak na tym nie kończy się jego dorobek artystyczny. Lista produkcji, w których brał udział, jest naprawdę długa.

Debiutował w Gorącej Linii, polskim filmie obyczajowym z 1965 roku. Andrzej Buszewicz grał także w "Z biegiem lat, z biegiem dni...", "Jemiole", czy "Śliwowicy" - komedii obyczajowej bazującej na wątkach serialu Pierwsza Miłość.

Seriale, w których występował, to na przykład Świat według Kiepskich oraz Na dobre i na złe. Był również wielokrotnie nagradzany, odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi oraz odznaką Zasłużony Działacz Kultury.

Andrzej Buszewicz - co o nim mówi Wikipedia?

Teraz pora na kilka suchych faktów o Andrzeju Buszewiczu. Urodził się 29 sierpnia 1934 roku w Łodzi, ma więc 84 lata. Jest polskim aktorem i reżyserem. Kunszt zawodowy zdobyć studiując aktorstwo na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Zaskoczeniem może być fakt, że Buszewicz jest absolwentem wydziału lalkarskiego na tej samej uczelni. Ciekawy zawód prawda?

Od 1960 roku jest związany z krakowskim Teatrem Starym im. Heleny Modrzejewskiej. Jest również profesorem na wydziale wokalno-aktorskim w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Obszernie jest udokumentowana jego kariera filmowa, którą pokrótce przybliżyliśmy powyżej. Jednak poza wieloma rolami w filmach i serialach Andrzej Buszewicz ma na swoim koncie liczne wystąpienia na deskach teatrów w różnych spektaklach.

CZYTAJ WIĘCEJ NA PIKIO.PL

  1. Mikołaj Krawczyk: Sylwia Juszczak, wiek, Instagram, ślub, Aneta Zając
  2. Rafał Mohr: żona, Kler, życie prywatne, aktor, Pierwsza Miłość
  3. Anna Ilczuk: Zofia Ilczuk, mąż, wiek, prywatnie, dzieci, aktorka
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News