Wreszcie! Od lat mówiło się, żeby go wsadzić. Znienawidzony minister PO pójdzie siedzieć

Wreszcie! Od lat mówiło się, żeby go wsadzić. Znienawidzony minister PO pójdzie siedzieć Źródło: Fot. Wikimedia Commons

Andrzej Biernat ma ogromne kłopoty. Prokuratura skierowała wobec niego oficjalny akt oskarżenia do warszawskiego sądu. Polityk miał bowiem składać nieprawdziwe oświadczenia majątkowe, które spowodowały ogromne straty dla budżetu państwa zasilanego m.in. z podatków. Jeżeli jego wina zostanie stwierdzona, były minister trafi do więzienia.

Biernat pełnił funkcję członka krajowej Rady Ministrów zarówno w czasie rządów Donalda Tuska, jak i Ewy Kopacz. 10 czerwca 2015 roku polityk podjął jednak decyzję o dymisji, która została przyjęta przez ówczesną szefową gremium.

Andrzej Biernat ma poważne kłopoty

Co szokujące, prokuratura twierdzi bowiem, że już w 2010 roku przedstawiciel Platformy Obywatelskiej złożył nieprawdziwe oświadczenie majątkowe, zatajając ogromną cześć posiadanych przez siebie środków. Do podobnej sytuacji dojść miało także w 2013 roku, gdy Biernat pełnił już funkcję ministra sportu i turystyki. - Oskarżony nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Odmówił złożenia wyjaśnień. Odpowiadał na pytania prokuratora - poinformował właśnie prok. Łukasz Łapczyński, pełniący funkcję  rzecznika Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Przyszłość byłego ministra

Sąd już wkrótce wyda w sprawie Biernata oficjalną decyzję. Na razie jego przyszłość nie jawi się jednak w jasnych barwach. Co ciekawe, sprawę zdążył już skomentować Grzegorz Schetyna, odpowiadając na pytanie, czy akt oskarżenia wobec byłego ministra jest sprawą polityczną. - Oczywiście, bo dlaczego nic się nie zdarzyło przez te cztery lata? Teraz tworzy się atmosferę kolejnych zarzutów, czy wskazywania palcem polityków, czy już byłych polityków PO - stwierdził czołowy przedstawiciel Platformy Obywatelskiej. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ukrywali to przez lata, nie mówili o tym. Największa tajemnica Marii i Lecha Kaczyńskich
  2. Chcecie zobaczyć Masę bez kominiarki? Jego zdjęcie pojawiło się w sieci
  3. Kaczyńskiego odwiedza w szpitalu kobieta! Czuwa przy jego łóżku
Następny artykuł