Amstaff tragiczny spacer
Pixabay susanne906
Irmina Jach - 25 Maja 2020

13-latka poszła na spacer z amstaffem. Po drodze minęła ich 11-latka ze szczeniakiem, skutki spotkania są opłakane

Amstaff będący pod opieką trzynastoletniej dziewczynki doprowadził do opłakanego w skutkach zdarzenia. Na spacerze właścicielkę psa minęła jedenastolatka ze szczeniakiem. Nastolatka, pod opieką której był amstaff, nie przewidziała skutków felernego spaceru. Sprawa jest bardzo poważna, interweniowała policja.

Amstaff zaatakował dwoje dzieci w Legnicy na Dolnym Śląsku. Pies przebywający pod opieką trzynastoletniej dziewczynki ugryzł dwie osoby. O zdarzeniu została poinformowana legnicka policja. Nastolatka groźnym zwierzęciem opiekowała się samodzielnie. Żadne z rodziców nie sprawowało kontroli nad spacerem. Psy rasy amstaff wymagają mądrego prowadzenia, inaczej może dochodzić do nieprzyjemnych incydentów z ich udziałem.

Nie żyje policjantMedia obiegły okropne wiadomości. Nie żyje Łukasz LatanowiczCzytaj dalej

Amstaff zaatakował dzieci

Policja otrzymała pierwsze zgłoszenie około 13:00. Dziewczynka przebywała wówczas na jednym z placów zabaw. Pies był przywiązany do ogrodzenia, nie miał kagańca. Kolega nastolatki podszedł do zwierzęcia, by go pogłaskać. Amstaff zareagował agresją - ugryzł chłopca w rękę. Dziecko doznało także uszkodzeń twarzy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Prześwietlenie rzeźbyNaukowcy zrobili prześwietlenie 1000-letniej rzeźbie. Zobaczyli wynik i pobledli, zawartość zwala z nógCzytaj dalej

Zanim funkcjonariusze dotarli na miejsce zdarzenia, dziewczynka oddaliła się razem z psem w nieznanym kierunku. Policjantom nie udało się więc ustalić tożsamości opiekunów amstaffa. Niestety, w tym czasie doszło do kolejnych dramatycznych zdarzeń.

Sytuacja powtórzyła się po kilku godzinach. Jedenastoletnia dziewczynka spacerowała ze swoim psem. Widząc nadchodzącego amstaffa postanowiła, że dla bezpieczeństwa weźmie szczeniaka na ręce. Wtedy pilnowany przez trzynastolatkę pies rzucił się na klękającą dziewczynkę i ugryzł ją w policzek.

Dzisiaj grzeje:

1. 4-latka nagle wybiegła z toalety w McDonald's. Mama spojrzała na jej nogi i pobladła, natychmiast chwyciła za telefon

2. Byłeś ostatnio u fryzjera? Może zadzwonić do ciebie sanepid, zdrowie grupy klientów z woj. łódzkiego zagrożone

Dzieci niezwłocznie trafiły do szpitala. W przypadku jednego z nich sytuacja jest poważna.

- Dzieci doznały uszkodzeń powłok skórnych - szczegółowych informacji na ten temat nie udzielamy. Jedno z dzieci dziś opuści szpital, drugie jeszcze przez kilka dni pozostanie na oddziale chirurgicznym – mówi Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Legnicka policja ustala, co spowodowało dwukrotny atak ze strony amstaffa. Wrocławska gazeta dotarła do informacji, że pies trafił do rodziny trzynastolatki kilka dni wcześniej. Zwierzę zostało poddane dwutygodniowej kwarantannie. Wiadomo, że pies był na smyczy, ale nie posiadał kagańca.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szczeniak został znaleziony w lesie. Pozostawiono go na pewną śmierć, trudno powstrzymać łzy
  2. Niewidomy pies szuka nowego domu. Choć spotkało go wiele zła, nigdy nie zwątpił w człowieka
  3. Mężczyzna włożył kij do leśnego błota. Niebywałe, co się stało potem, przecieramy oczy ze zdumienia
  4. Mało kto wie o tajnym kodzie, który działa na każdym telefonie. Każdy użytkownik powinien go znać
  5. Dopiero teraz Ewa Bem przerywa milczenie. Podjęła trudną decyzję
  6. Wiceminister wygadał się o wakacjach Polaków. Jest dobra wiadomość


Mandaryna wyznała prawdę o Michale WiśniewskimMandaryna dopiero po latach przerwała milczenie. Wyznała prawdę o Michale WiśniewskimCzytaj dalej

Źródło: Fakt/Gazeta Wrocławska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News