Szokująca brutalność amerykańskiej policji. Chciała ukraść auto, więc ją... przejechali (video)

Szokująca brutalność amerykańskiej policji. Chciała ukraść auto, więc ją... przejechali (video) Źródło: fot. flickr - youtube

Podczas gdy w Europie zachowanie takie jak strzelanie do innych, czy rozjeżdżanie ich samochodem jest kojarzone jedynie z przestępcami, a nawet terrorystami, w Stanach Zjednoczonych jest ono typowe dla... policjantów. Mają bowiem jedną zasadę - bez względu na to, kto jest napastnikiem, muszą go jak najszybciej zlikwidować.

Obojętnie jakiego koloru skóry, czy płci jest przestępca, amerykańskie służby stosują takie same metody zwalczenia niebezpieczeństwa. Strzelanie do napastników, czy przejeżdżanie po nich samochodami, jak się okazuje, nie tylko jest dozwolone, ale nawet chwalone przez przełożonych.

Idealnym przykładem obrazującym zachowanie policji jest przypadek 21-letniej Madison Dickson, która była poszukiwana listem gończym za napad z bronią w reku, usiłowanie zabójstwa oraz próbę kradzieży samochodu w dniach 11 i 12 marca. Gdy policja wreszcie zauważyła ją na jednej z ulic, kobieta rzuciła się do ucieczki.

To, co stało się później i zostało uwiecznione na policyjnym nagraniu, szokuje. Dickson wyjęła pistolet i zaczęła strzelać do funkcjonariuszy, więc ci zdecydowali się... przejechać ją autem. Kobieta wskutek odniesionych obrażeń zmarła, a policjanci zostali za tę akcję pochwaleni przez przełożonych.

Amerykańskie standardy bez wątpienia szokują europejską opinię publiczną. To bowiem, co tutaj jest nie do pomyślenia, tam dzieje się na porządku dziennym. Co więcej, każdy może to zobaczyć w internecie z dokładnymi szczegółami.

https://www.youtube.com/watch?v=WSz_pYr_YpY
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News