Beata Szydło nie spodziewała się, że to jedno przemówienie zrobi furorę na całym świecie. Zwłaszcza zwolennicy prawicy z USA są zachwyceni słowami polskiej polityk. Jak twierdzą prawicowcy, premier Polski trzeźwo oceniła obecną sytuację w Europie i do tego uderzyła boleśnie w lewicę.

Chodzi o przemówienie Szydło, jakiego ta wygłosiła w Sejmie w środę. Polska premier po raz kolejny ostro w swoich słowach przeciwstawiła się polityce UE dotyczącej uchodźców. Jak stwierdziła, „Polska nie weźmie udziału w szaleństwie brukselskich elit, ponieważ chce pomagać ludziom, a nie elitom”. Wołała też, by „Europa wstała z kolan”, bo w innym razie „codziennie będzie płakać ze swoimi dziećmi”.

Ostre przemówienie Szydło, którym ta uderzyła w lewicowych zwolenników przyjmowania uchodźców, bardzo spodobało się amerykańskim narodowcom. Na portalu internetowym należącym do jednej z ikon prawicy w USA, Milo Yiannopoulosa, napisano o przemówieniu nawet cały artykuł. Prawicowcy USA są zgodni, że takich polityków jak Szydło, potrzeba na świecie znacznie więcej, by zachować bezpieczeństwo i zwyciężyć z dżihadem.

Co więcej, cytaty z przemówienia Szydło rozchodzą się jak ciepłe bułeczki nie tylko wśród narodowców Ameryki. Także europejscy wyborcy prawicy bardzo chwalą słowa polskiej premier. Na twitterowej stronie Voice of Europe nagranie z przemówienia obejrzało tysiące osób. Cytat z Beaty Szydło jest tam przypiętym wpisem, który od dwóch dni może zobaczyć każdy wchodzący na stronę.

źródło: milo.yiannopoulos.net
źródło: twitter.com/V_of_Europe
źródło: twitter.com/V_of_Europe

...

Zobacz również