Donald Trump ma niezliczoną ilość przeciwników, którzy – od ogłoszenia wyniku wyborów – nieustannie maszerują amerykańskimi ulicami. Liberałowie nie mogą pogodzić się z porażką, a zwolenników Trumpa nazywają nazistami.

Protestujący przeciwko nowemu prezydentowi USA wyjątkowo chętnie używają słów takich jak „faszysta” czy „nazista”. Wydaje się jednak, że większość z nich nie do końca rozumie, co te określenia naprawdę znaczą.

Pewien mieszkający w USA Polak nie wytrzymał lekkomyślnego wyzywania od nazistów. Przyszedł więc na jedną z demonstracji liberałów i wykrzyczał do kamery, co sądzi na ten temat.

– Ci ludzie chodzą po ulicach z sierpem i młotem na koszulkach i ja nie mogę się oburzać. Ale oni mogą nazywać mnie nazistą, kiedy tylko mają na to ochotę? To pierdolona bzdura! Miliony Polaków zginęły w walce z nazistami […] Jestem zmęczony byciem nazywanym nazistą tylko dlatego, że jestem kurwa biały. – powiedział.

Apel Polaka nie spotkał się co prawda z aprobatą uczestników marszu, jednak internauci byli zachwyceni jego postawą. Pod filmem pojawiły się setki komentarzy przyznających mu rację.

https://www.youtube.com/watch?v=DGe1U9FGYzg

...

Zobacz również