Nasz kraj został bardzo pozytywnie oceniony przez dziennikarzy amerykańskiego portalu zajmującego się tematami gospodarczymi. Co więcej, redakcja „Insider Monkey” przekonuje na łamach portalu, że najlepszym miastem do spędzenia emerytury jest Białystok.

Zdaniem dziennikarzy portalu, Polska jest bardzo otwartym krajem z licznymi atrakcjami turystycznymi – zabytkami, jak i ciekawymi skarbami natury. Szczególną uwagę zwrócono na Mazury, które co roku przyciągają tłumy turystów i spokojnie mogą konkurować z morzem. Z kolei o Polakach i naszej kulturze napisano: „To miejsce spotkania kultur, zwyczajów, ideologii i mentalności”.

Na portalu zamieszczono także ranking dziesięciu najlepszych miejsc w Polsce na spędzenie emerytury. Co ciekawe, polskiej stolicy nie ma nawet w pierwszej piątce. Pierwsze miejsce zajął zaś Białystok, na którego wysoką notę miała wpłynąć bliskość Puszczy Białowieskiej i wielokulturowa społeczność tego miasta.

„W Białymstoku dobrze się żyje zarówno młodszym, jak i starszym mieszkańcom. Mamy przyjazne i starannie zorganizowane przestrzenie, dzięki którym żyje się nam wygodnie. Nie jesteśmy dużym, zatłoczonym miastem, ale miejscem, gdzie rozwijać się mogą młodzi ludzie, studenci i różnego rodzaju firmy” – chwali Białystok jego prezydent, Tadeusz Truskolaski.

Nasz kraj podsumowano stwierdzeniem, że jest to miejsce, w którym „człowiek wypocznie i będzie cieszył się życiem”.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: fakt.pl, wpolityce.pl
pt

...

Zobacz również