Coraz większy brak stabilizacji w stosunkach międzynarodowych oraz polityczny impas na wielu polach prowadzi do tego, że eksperci zaczynają analizować jak będzie wyglądać III Wojna Światowa. 

Choć pozostaje mieć nadzieję, że do wielkiego konfliktu nie dojdzie, Amerykanie już otwarcie mówią jak wojna będzie wyglądać. Stratedzy przygotowują się na skalę śmiercionośnej przemocy, której wojska USA nie widziały od czasów Korei.

Amerykanie przewidują, że należy przygotować się na ekstremalnie śmiercionośny konflikt, którego elementem bez wątpienia będzie wojna cybernetyczna. Niestety, stratedzy przekonują, że prawdopodobne będzie użycie broni nuklearnej.

Generał William Hix na corocznym zjeździe Association of the US Army w Waszyngtonie przedstawił przerażającą wizję. Wojskowy postawił nacisk na ilość broni nuklearnej posiadanej przez Rosję oraz przekonywał, że Moskwa buduje schrony atomowe przygotowując się na konflikt.

Jednakże, amerykańskie media podniosły zarzut, że to nie Rosja sprowokuje wielki konflikt. Coraz głośniej mówi się o tym, że to zachodnie państwa mają nadzieję na wojnę i będą do niej przeć w związku z działalnością Rosji w Syrii. Zachód oskarża Moskwę o dramatyczne w skutkach bombardowania, w wyniku których ma dochodzić do „Holokaustu syryjskiej ludności cywilnej”.

Wojna, o której mówią stratedzy z Hixem na czele, ma być wyjątkowo krótka, aczkolwiek niezwykle śmiercionośna. Kluczowy będzie element sztucznej inteligencji, wojny cybernetycznej oraz najnowszej technologii.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.