Amerykanie zaoszczędzą na tym ponad miliard dolarów. Polsce na drodze stoi jeden minister

Amerykanie zaoszczędzą na tym ponad miliard dolarów. Polsce na drodze stoi jeden minister Źródło: Public Domain Pictures

Kiedy w Polsce trwa przedłużająca się debata na temat dostępu do medycznej marihuany, amerykanie już liczą ile pieniędzy zaoszczędzą na jej legalizacji w obszarze całego kraju. Liczby idą w miliardy dolarów.

Według najnowszych badań wprowadzenie medycznej marihuany na masową skalę w całych Stanach Zjednoczonych będzie oznaczało spadek zażywania dotychczasowych leków na receptę. Dzięki temu amerykańscy podatnicy będą oszczędzali nawet 1,1 miliarda dolarów rocznie. Do podobnych wniosków doszli Ashley Bradford i W. David Bradford. Naukowcy stwierdzili, że dzięki medycznej marihuanie amerykanie oszczędzają kolosalne sumy. Wszystko to dzięki temu, że jest ona znacznie tańsza od leków, które może zastępować. Tymczasem w Polsce nic nie wskazuje by środek miał zostać wprowadzony. To przez obecnego ministra zdrowia - Konstantego Radziwiłła. Jego zdaniem marihuana nikogo nie leczy i z całą pewnością nie powinna być uprawiana w Polsce. O dostęp do niej walczy natomiast zwłaszcza Piotr "Liroy" Marzec. Poseł był już bliski przekonania całej partii rządzącej do legalizacji medycznej marihuany, jednak w ostatniej chwili inicjatywę zablokował Radziwiłł. - Trzeba zacząć od tego, że marihuana niczego nie leczy. Nikt, nigdzie nie udowodnił, że można nią leczyć raka albo jakąś inną chorobę - twierdzi wbrew opinii amerykańskich naukowców polski minister zdrowia.

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News