obama putin
Wiadomości Pikio - 19 Września 2015

Amerykanie wznowią współpracę wojskową z Rosją

Ashton Carter, sekretarz obrony USA, rozmawiał w piątek z ministrem obrony Rosji - Siergiejem Szojgu. 

Rozmowa zakończyła się decyzją o wznowieniu negocjacji na temat unikania konfliktów w Syrii i walce przeciwko ISIS. Według informacji podanych przez Departament Obrony rozmowa dotyczyła nie tylko wspólnych celów, ale także różnic jakie dzielą Moskwę i Waszyngton. Dyskusja najprawdopodobniej doprowadzi do wznowienia konsultacji po ich zawieszeniu w związku z działaniami Rosji na Ukrainie.

Obecnie amerykanie i ich sojusznicy prowadzą naloty na pozycje terrorystów z IS. Rosja natomiast wysyła rządowi syryjskiemu pomoc wojskową. Według doniesień są to nie tylko karabiny czy amunicja, ale także czołgi T-90, a nawet myśliwce Su-27 lub Su-30.

Agencja Reutersa poinformowała o wysłaniu do Syrii zestawów przeciwlotniczych Panzyr S-1. Zestawy mają być obsługiwane przez rosyjskich żołnierzy. W związku z tym wzrasta możliwość ostrzelania lotnictwa koalicji przez Rosjan. Konsekwencje takiego wydarzenia są niemożliwe do przewidzenia.

JO, źródło: defence24.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News