Napięcie między Pjongjangiem a Waszyngtonem wcale nie maleje. Ostatnio Donald Trump oświadczył niebezpośrednio, że dąży do wojny z Koreą Północną. Jak stwierdził, tylko jeden argument podziałać może na Kim Dzong Una. Teraz Korea zabrała głos i oświadczyła, że Amerykanie próbowali już nawet zamordować Kima.

Północnokoreańska agencja informacyjna KCNA wydała depeszę, w której informuje, że USA już próbowało uśmiercić wodza „lepszej Korei”. Waszyngton miał zlecić zadanie zamordowania Kim Dzong Una za pomocą substancji biologicznej i chemicznej. Jak informuje jednak KCNA, „odrażający terroryści zostali jednak złapani, a ich plan wykryty”.

– W maju tego roku, grupa odrażających terrorystów, którzy przeniknęli do naszego kraju na rozkaz CIA i wywiadu marionetkowej Korei Południowej, w celu przeprowadzenia działań terrorystycznych przeciwko naszym najwyższym przywódcom z użyciem substancji biologicznej i chemicznej. Terroryści zostali złapani, a ich plan wykryty – czytamy w depeszy agencji.

Co więcej, KCNA poinformowała, że zamach miał kryptonim „Plan Jupiter”, a doszło do niego w maju tego roku. USA miało przekupić jednego północnego Koreańczyka i opłacić wszelkie działania potrzebne do zamordowania wodza. Zamachowiec, który w depeszy figuruje jako „Kim”, nie dał jednak rady zabić dyktatora. Został schwytany przez ochroniarzy Kima, a jego los jest nieznany.

źródło: rp.pl

Niewiarygodne bogactwo, w jakim żyje Kim Dzong Un [ZDJĘCIA]


Tego świat nie widział! Unikalne zdjęcia Korei Północnej

Zobacz również