Stało się! Amerykanie chcą brać z nas przykład i zachwycają się Polską. Uważają, że nasz kraj, jako nieliczny na starym kontynencie jest bezpieczny.

Amerykanie po ostatnim zamachu w Nowym Jorku zaczęli mocno interesować się tematem imigrantów w Europie. Ich świadomość, co za tym idzie – niechęć do imigrantów muzułmańskich rośnie.

Gorącym dla nich tematem stał się marsz antyimigrancki, który odbył się w Polsce w 2015 roku. Wielu amerykanów zauważyło, że nasza polityka daje owocne skutki, ponieważ w porównaniu do naszych sąsiadów – nie odbywają się w Polsce zamachy, a Polacy mogą ze spokojem podróżować, chociażby metrem.

Musimy być jak Polska

Amerykańska społeczność podziwia polski hart ducha, popierając zasady i wartości chrześcijańskie skandowane przez Polaków na marszu. Zaczęto robić nawet memy o Polsce i Polakach, a jeden z internautów amerykańskich nie mogąc wciąż uwierzyć w to co zobaczył – napisał na Facebook’u: Musimy brać przykład!

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych uważają, że to Polska jest krajem, którego mieszkańcy mogą czuć się najbardziej bezpieczni w Europie.

 – Nice job Poland! – skomentował dyskusję nad tym tematem pewien Amerykanin.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=177&v=C_BjPy19bYs

Źródło: wrealu24.pl

Czy muzułmanie chcieli przerobić tę katedrę na meczet?

Czy rozmawiając z Arabem, możesz patrzeć na zegarek? Zdziwisz się! 11 zaskakujących faktów o kulturze arabskiej

...

Zobacz również