Niezależna, amerykańska organizacja wydała właśnie raport, z którego wyłania się obraz Polski, jakiego nie chcielibyśmy widzieć. Co ciekawe, oberwało się też Donaldowi Trumpowi.

Human Rights First zajmuje się monitorowaniem przestrzegania praw człowieka w poszczególnych państwach. Ostatni raport organizacji to mocny cios wymierzony w polskie władze.

Skoro polskiemu rządowi nie udało się przejąć całkowicie sądownictwa, być może postanowi zająć się tymi, którzy przeciwko proponowanym zmianom zaprotestowali: niezależnemu społeczeństwu obywatelskiemu – napisała w raporcie Melissa Hooper.

Wydany przez Human Rights First dokument podkreśla, że Stany Zjednoczone traktują Polskę jako sprzymierzeńca. Dlatego też wymagane jest podjęcie stanowczych działań przez Donalda Trumpa. Do tej pory, według twórców raportu, prezydent Stanów Zjednoczonych wyrażał aprobatę dla działań PiS. Zamiast tego powinien jednoznacznie potępić ograniczanie „wolności słowa, rządów prawa i społeczeństwa obywatelskiego”.

Działania polskiego rządu są częścią antydemokratycznej fali w zachodniej i centralnej Europie, która jest jednocześnie napędem i siłą napędzającą się przez rosnącą ksenofobię i ultranacjonalizm – oceniła sytuację w Polsce Melissa Hooper.

źródło: WP Wiadomości

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

 

...

Zobacz również