"Ameryka ma problem z rasizmem", mówi dyrektor Apple

"Ameryka ma problem z rasizmem", mówi dyrektor Apple Źródło: pxHere

"Ameryka ma problem z rasizmem" - to słowa Tima Cooka, dyrektora generalnego Apple. Wystosował on list do swoich pracowników. Zachęca w nim do budowy nowego, lepszego i bardziej sprawiedliwego świata. List szefa firmy odpowiedzialnej za iPhone'y to reakcja na protesty, które przetaczają się przez kolejne miasta USA.

"Ameryka ma problem z rasizmem" - takimi słowami Tim Cook odniósł się do sytuacji w USA. Na ulicach wielu miast trwają ogromne protesty. Sytuacja jest pokłosiem interwencji policji w Minneapolis, w wyniku której życie stracił George Floyd, czarnoskóry obywatel Stanów Zjednoczonych.

"Nie możemy świętować do czasu, gdy nie zagwarantujemy wolności od strachu każdemu, kto oddaje temu krajowi swoją miłość, pracę i życie" - napisał Cook w liście do swoich pracowników. Zwrócił on uwagę na niesprawiedliwość w dostępie do edukacji dla wszystkich obywateli. Szef Apple wskazał ponadto na system sądowniczy, który jego zdaniem nie działa najlepiej.

W liście do pracowników wezwał, aby budować nowy, lepszy i bardziej sprawiedliwy świat. Szef Apple'a odniósł się także do Martina Luthera Kinga. "Każde społeczeństwo ma obrońców status quo, ma swoje bractwo ludzi obojętnych, którzy w czasie rewolucji śpią. Nasze przetrwanie zależy dziś od naszej zdolności do przebudzenia się, przystosowania do nowych idei, stawienia czoła zmianom" - cytował w swoim liście Cook.

Ameryka w cieniu protestów

Słowa Tima Cooka wydają się znamienne o tyle, że podczas protestów, które w niektórych miastach przybrały formę zamieszek, doszło do napaści i grabieży w sklepach z logiem nadgryzionego jabłka. 

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Zamieszki w Stanach są pokłosiem śmierci George'a Floyda. W zeszły poniedziałek, 25 maja, partol policji otrzymał zgłoszenie od pracowników sklepu spożywczego, że podejrzewają płatność za zakupy fałszywym czekiem. Gdy policja przyjechała na miejsce, zauważyła czarnoskórego mężczyznę pasującego do opisu podanego przez obsługę. Mundurowi kazali mężczyźnie opuścić samochód. Twierdzą, że stawiał on "fizyczny opór" funkcjonariuszom. Gdy podejrzany szedł do radiowozu, upadł, a jeden z policjantów przygniótł kolanem szyję mężczyzny. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", mimo błagań, policjant wciąż dusił podejrzanego. W efekcie 46-letni George Floyd zmarł.

Dzisiaj grzeje:
1. Śmiali się z niego, gdy pojawił się na scenie. Kiedy zaczął swój występ, nie byli w stanie powstrzymać łez
2. Minister Edukacji właśnie wydał oświadczenie. Wiadomo już, co z powrotem uczniów do szkół przed wakacjami

Uliczne protesty przeciw brutalności policji przybierają na sile. W wielu miastach niszczone są sklepy. Pod Białym Domem został zdewastowany pomnik Tadeusza Kościuszki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od dzisiaj MEN wprowadza nowe zmiany. Co czeka uczniów szkołach?
  2. Córka Lewandowskich ma wielki talent. Niesamowite, że tyle potrafi już w wieku 3 lat
  3. Uwaga, przygotujcie się na kontrolę. Kara może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych
  4. Media przemilczały całą sprawę. Nie żyje Bronisław Liberda
  5. Brzuch 16-latki nie przestawał rosnąć. Kiedy lekarze dowiedzieli się, co jest w środku, podjęli pilną decyzję
  6. Cukier do herbaty wsypujesz przed czy po zalaniu wrzątkiem? Kolejność ma ogromne znaczenie, mnóstwo ludzi popełnia wielki błąd

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News