Ameryce grozi kataklizm? Dziesiątki tysięcy ptaków w panice uciekało przez Houston (video)

Ameryce grozi kataklizm? Dziesiątki tysięcy ptaków w panice uciekało przez Houston (video) Źródło: źródło: youtube.com

Zanim dojdzie do wielkiego kataklizmu, jego nadejście można odczytać w zachowaniu zwierząt. Te są niespokojne, miotają się na prawo i lewo lub uciekają w panice. Przez pryzmat tego, co wydarzyło się kilka dni temu w Houston, można więc mówić o tym, że coś złego grozi Ameryce.

Mieszkańcy Houston musieli być porządnie przestraszeni tym, co wydarzyło się w ich mieście w piątek 20. stycznia. Już od kilku dni w mieście zjawiało się coraz więcej ptaków, ale tamtego dnia miasto szturmem wzięło ich kilkadziesiąt tysięcy. Te latały jednak bez jakiegokolwiek ładu i składu. Zwierzęta lądowały w rożnych miejscach, za każdym razem zakrywając całe połacie ziemi i wszystkiego, na czym tylko były zdolne usiąść.

Kiedy wbijały się w powietrze, niebo stawało się ciemne. Ptaki w totalnym szale rozbijały się o samochody i ściany budynków i padały martwe na ziemię. Brak jakiegokolwiek zorganizowania w ich locie miał być dowodem na to, że te w popłochu uciekały przed jakimś zagrożeniem. Co dokładnie wywołało takie przerażenie wśród tych zwierząt? Nie wiadomo. Następnego dnia ptactwa już w Houston nie było.

Zwierzęta zostały zidentyfikowane jako wilgowrony meksykańskie. Nie wiadomo skąd dokładnie przyleciały, ani dokąd się w końcu udały. Niektórzy wskazują, że ptaki leciały od strony Meksyku w kierunku północnym, by uchronić się przed wybuchem wulkanu, do jakiego ma dojść na półwyspie Jukatan.

https://www.youtube.com/watch?v=Tp56hz9NI24 https://www.youtube.com/watch?v=4cVlr_LlCfg pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News