Porwaniem 3-letniej Amelki żyła cała Polska. Nowe fakty ws. ojca dziewczynki

Porwaniem 3-letniej Amelki żyła cała Polska. Nowe fakty ws. ojca dziewczynki Źródło: Public Domain Pictures - @George Hodan

Amelka została porwana kilka dni temu, a w sprawę jej odnalezienia zaangażowana była cała Polska. Ostatecznie udało się pojmać tych, którzy odpowiadali za odebranie dziecka matce. Z czasem zaczęły pojawiać się nowe fakty w sprawie ojca dziecka.

Amelka i jej matka zostały wciągnięte do samochodu w Białymstoku, o czym informowały media. Przez pewien czas trwały intensywne poszukiwania zaginionych, lecz z czasem udało się znaleźć sprawcę. Był nim ojciec dziewczynki, co spotkało się z wielkim oburzeniem wśród społeczeństwa. Teraz poznajemy nowe fakty o mężczyźnie, który przez pewien czas był poszukiwany przez policję w całym kraju.

Wiadomości o Cezarym R. są przerażające. Okazuje się, że porwanie dziecka kilkanaście dni temu nie było pierwszym tego typu czynem w jego życiu. Dowiedzieliśmy się, że już wcześniej postąpił on w bardzo podobny sposób, powodując lokalne poruszenie, choć wówczas media nie informowały o sprawie. Dziś wiemy, że mężczyzna może być bardzo groźnym przestępcą.

Amelka została szczęśliwie odnaleziona

Kilkanaście dni temu Amelka i jej matka zostały porwane spod jednego z mieszkań w Białymstoku. O sprawie policję poinformowała babcia dziewczynki, która była świadkiem zdarzenia. Służby błyskawicznie rozpoczęły działanie i już po kilku dniach dziewczynka mogła cieszyć się wolnością. Nieoczekiwanie dowiedzieliśmy się, że za porwaniem stał ojciec 3-latki.

Na jaw wychodzą niewygodne fakty z życia mężczyzny. Prokuratura Rejonowa w Szczecinie informuje, że w maju ubiegłego roku Cezary R. był zamieszany w bardzo podobną sprawę. Wówczas również uprowadzone zostało dziecko, jednak sprawa nie przedostała się do mediów. Czyn popełniony przez R. był bardzo podobny do tego, którego dokonał niedawno.

Okazuje się, że wraz z dwójką wspólników w 2018 roku również próbował porwać dziecko i przewieźć je za zachodnią granicę. Sprawa zakończyła się pomyślnie dla porywaczy, bo córka i ojciec zbiegli do Niemiec. Wspólnik Cezarego R. został aresztowany, natomiast wobec ojca małej Amelki zastosowano inną karę w postaci środków zapobiegawczych o charakterze wolnościowym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie tylko Amelka została uprowadzona

- Prokurator uznał, iż wobec Cezarego R. wystarczające będzie zastosowanie środków zapobiegawczych o charakterze wolnościowym. Zastosowano dozór policji, zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczonym komisariacie dwa razy w tygodniu. Ponadto mężczyzna miał zakaz kontaktowania się ze wskazanymi przez prokuratora osobami, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz zakaz opuszczania kraju - mówi Wirtualnej Polsce prokurator zajmujący się sprawą. 

Co ważne, prokuratura wciąż gromadzi dowody na winę trzech mężczyzn, śledztwo jest w toku. Wobec porwania Amelki zarzuty skierowane pod adresem Cezarego R. mogą być dużo bardziej poważne, w związku z czym niewykluczone, że jego kara zostanie zwiększona.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Seniuk z synem. To PRZYSTOJNY i bardzo znany aktor [ZDJĘCIA]
  2. Kim jest mąż Edyty Herbuś? Nikt się TEGO nie spodziewał!
  3. Wstrząsające słowa polskiego artysty o Janie Pawle II. Katolicy zaniemówili
  4. Zwykli ludzie nie mogą krytykować Gessler. Gwiazda wskazała, kto może
  5. Dzisiaj wieczorem włączcie Milionerów! Jest przeciek, Andrzej przejdzie do historii

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News