Alżbeta Lenska: Instagram, mąż, operacja. Wszystko co musicie wiedzieć o aktorce

Alżbeta Lenska: Instagram, mąż, operacja. Wszystko co musicie wiedzieć o aktorce Źródło: instagram.com/betalenska/

Alżbeta Lenska jest polsko-czeską aktorką. Jest znana z wielu seriali, między innymi wystąpiła w Ojcu Mateuszu oraz Na dobre i na złe. Polskimi mediami wstrząsnęła informacja o tym, że aktorka miała tętniaka mózgu, który przez wiele lat nie został wykryty. Na szczęście Lenska przezwyciężyła chorobę, a dzięki operacji powoli wraca do zdrowia. We wszystkim wspiera ją kochający mąż, również aktor - Rafał Cieszyński.

Alżbeta Lenska razem z mężem, Rafałem Cieszyńskim, tworzy parę, która cieszy się nienaganną opinią zakochanych małżonków. Nigdy nie byli bohaterami żadnego skandalu, są uwielbiani przez widzów seriali, w których występowali. Wiosną 2018 roku, kiedy Polskę obiegła wiadomość o tym, że Alżbeta przeszła poważną operację mózgu, fani byli zaskoczeni i załamani. Piękna, sympatyczna aktorka była bliska śmierci.

Alżbeta Lenska Instagram

O przebiegu sytuacji Alżbeta Lenska informowała poprzez swoje portale społecznościowe, przede wszystkim przez Instagrama. Udostępniała wzruszające filmiki, na których tłumaczy co się stało, jak się czuje i dziękowała za wsparcie, jakie otrzymała od swoich fanów. Obecnie zamieszcza na swoim profilu zdjęcia z rodziną, z których aż kipi szczęście i miłość oraz momenty ze swojego życia prywatnego. Aktorka cieszy się każdą chwilą i zachęca do tego swoich obserwatorów, żeby doceniali to, co mają, bo ona przekonała się na własnej skórze, jak szybko i niespodziewanie mogła wszystko stracić.

Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński. Alżbeta Lenska dzieci i mąż

Para poznała się na planie produkcji Anioł Stróż, w której oboje występowali. Aktorka pod koniec 2007 roku wyszła za mąż za Rafała Cieszyńskiego, aktora serialowego, znanego z takich seriali jak: Na wspólnej, Ojciec Mateusz, czy Samo Życie. Po roku, latem 2008, para ponownie stanęła na ślubnym kobiercu, tym razem jednak zdecydowali się na ceremonię kościelną, nie tylko cywilną, jak to było rok wcześniej. Alżbieta Lenska Alżbeta Lenska z mężemAlżbieta Lenska Alżbeta Lenska z mężem

Alżbeta Lenska operacja

W 2018 roku aktorka zasłabła w przerwie spektaklu w Teatrze Komedia w Warszawie. Po przewiezieniu Alżbety Lenskiej do szpitala okazało się, że aktorka miała w głowie tętniaka, który pękł. Kilka dni później odbyła się operacja, która - według relacji Rafała Cieszyńskiego - była bardzo skomplikowana. Mąż aktorki zamieścił na jej profilu wzruszający wpis, w którym informował o poważnych problemach jego żony ze zdrowiem oraz z prośbą o wsparcie. Alżbieta Lenska Alżbeta Lenska po operacji - Piszę na stronie mojej żony, ponieważ wiem, że ona sama by sobie tego życzyła. Widzę, ile wiadomości przychodzi od was... Prowadziła swój Instagram systematycznie i szanowała każdego, kto do niej napisał. Becia nie będzie przez jakiś czas mogła odpowiadać na wasze wiadomości. W środę miała bardzo poważną operację mózgu. Prosimy o modlitwę - napisał wzruszający post Rafał Cieszyński.

Alżbeta Lenska wiek i wzrost

Alżbeta Lenska urodziła się 22 sierpnia 1981 roku w Siemianowicach Śląskich, pochodzi z polsko-czeskiej rodziny. Jej ojciec Tibor Lenský jest czeskim bardem i kompozytorem. To właśnie jemu Alżbeta zawdzięcza nietypowe imię, które odziedziczyła po babci. - Z jego powodu byłam wywoływana do tablicy jako pierwsza. Pytano czemu Alżbeta, a nie Elżbieta. A ja mam tak w dowodzie, paszporcie i nie chcę zmieniać, choćby ze względu na pamięć babci, też Alżbety. Z kolei tata mieszka w Czechach i ma na imię Tibor - tłumaczy aktorka. Aktorka ma 173 cm wzrostu i niespotykaną urodę, którą zawdzięcza polsko-czesko-słowackim korzeniom.

Alżbeta Lenska: aktorka, filmy

Swoją przygodę aktorką zaczęła od ukończenia Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. Przez dziesięć lat była modelką i to właśnie tak zaczynała się jej kariera w mediach. W 2002 roku wzięła udział w trzeciej edycji programu TVN Agent. Rok później pojawiła się na okładce magazynu CKM. Była również jedną z uczestniczek programu Jak oni śpiewają, niestety nie odniosła w nim sukcesu i zajęła piętnaste miejsce. Alżbieta Lenska instagram.com/betalenska/ Od 2015 do 2016 roku w telewizji TVN Meteo emitowany był jej autorski program Twój portfel, Nasza dieta, w którym udowadniała Polakom, że aby zdrowo się odżywiać, nie trzeba wydawać fortuny. Alżbeta Lenska zagrała w takich filmach jak Lejdis, Smoleńsk, czy Kobiety bez wstydu. Jednak to seriale przyniosły jej największą popularność, była kojarzona, z seriali takich jak: Anioł Stróż, Na dobre i na złe, Plebania, Pierwsza Miłość, Ojciec Mateusz, Przyjaciółki i Przepis na życie. Aktorka ma na swoim koncie również role w reklamach sieci telekomunikacyjnej Era. Prezentowała stroje kąpielowe, bieliznę, pojawiła się również w spotach reklamowych sieci Carrefour oraz szczoteczek do zębów Oral B. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Mikołaj Krawczyk: Sylwia Juszczak, wiek, Instagram, ślub, Aneta Zając
  2. Maciej Tomaszewski: aktor, żona, Pierwsza Miłość, ciekawostki
  3. Kim był Karl Lagerfeld? Legendarny projektant mody nie żyje
Następny artykuł