Alta - katastrofa w Norwegii. Sceny jak z filmu

Alta - katastrofa w Norwegii. Sceny jak z filmu Źródło: Twitter.com/JanFredrikD

W mieście Alta na północy Norwegii wydarzyły się sceny jak filmu katastroficznego. 8 domów osunęło się i runęło wprost do morza. Ludzie stracili cały swój dobytek życia. Całość zdarzenia została nagrana, sceny uchwycone przez mieszkańca mrożą krew w żyłach.

W północnonorweskiej Alcie rozegrały się sceny przypominające film katastroficzny. Spory kawałek lądu nagle osunął się do morza. Woda pochłonęła osiem domów, w których znajdował się dobytek całego życia ich właścicieli. Całe zajęcie zostało uchwycone i nagrane przez jednego z mieszkańców miasta. Sceny są przerażające.

Autorem mrożącego krew w żyłach nagrania jest Jan Egil Bakkeby - mieszkaniec położonego na północy Norwegii miasta Alta. Swój filmik zamieścił na Twitterze. Sam w wyniku powstania osuwiska stracił dom.

"Ukroiłem dwie kromki chleba, nagle usłyszałem, że w domu coś pęka. Myślałem, że ktoś jest w środku. Wyjrzałem na zewnątrz i zobaczyłem, że kabel od zasilania palił się i był uszkodzony", mówił mężczyzna w rozmowie z dziennikarzami. Mężczyzna postanowił uciekać. Ta decyzja najprawdopodobniej uratowała mu życie. Egil pobiegł na wzgórze, z którego nagrał całą katastrofę.

Alta zapadła się do morza

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Widok przeraża. Mężczyzna stracił dom, w którym - jak podaje Fakt -  mieszkał ze swoją żoną od prawie 20 lat. Zarządzona przez norweskie władze ewakuacja mieszkańców trwała kilka godzin. Na szczęście wszyscy zdążyli uciec ze swoich domów. Nikt nie ucierpiał. 

Mieszkańcy dzień wcześniej dostali oficjalne ostrzeżenie. Władze samorządowe na podstawie zleconych badań, poinformowały, że może dojść do osunięcia się ziemi. Mieszkańcy podczas rozmowy z dziennikarzami informowali, że zauważyli kilka dni temu pęknięcia w drodze. Jak powiedział mediom Jan Egil Bakkeby, zarówno on, jak i jego żona mieli pewne obawy, jednak nie spodziewali się, że sytuacja będzie tak dramatyczna.

Dzisiaj grzeje: 1. IMGW ostrzega przed zagrożeniem zdrowia i życia. W Polskę uderzą burze z gradem, wydano alarmy dla województw
2. Wyrzucasz ogonki z czereśni? Popełniasz wielki błąd. Niesamowite, że tak mało osób zna prawdę

Teren osuwiska zajął ogromny obszar, szeroki na ponad 600 metrów. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Co prawda, w wyniku zatopienia domów w wodzie znalazł się pies, jednak zwierzak wypłynął na powierzchnię i nie odniósł obrażeń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niestety spełnił się najczarniejszy ze scenariuszy. Nie żyje Maciej Pietrasiewicz
  2. Michał Listkiewicz ujawnił, dzięki komu Polska dostała Euro 2012. To on dał nam wielką radość
  3. Klaudia musiała poprosić dziennikarzy Superwizjera o pomoc. Jej mama zaginęła ponad 20 lat temu, ale coś innego jest najsmutniejsze
  4. Pies zaczął się bardzo dziwnie zachowywać. Weterynarz zrobił prześwietlenie i zaniemówił, nigdy nie widział podobnej rzeczy
  5. Dopiero po latach Elżunia ze "Złotopolskich" ujawnia prawdę na temat serialu. Widzowie niczego nie przypuszczali
  6. Pilna akcja policji w hipermarkecie w polskiej miejscowości. Chodzi o produkt kupowany przez wszystkich Polaków

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News