Allegro znowu to zrobi. Podnosi opłaty i prowizje

Allegro znowu to zrobi. Podnosi opłaty i prowizje Źródło: Fot. Wikipedia

Allegro w ostatnim czasie nie przestaje zaskakiwać swoich użytkowników. Raz po raz pojawiają się głosy o kolejnych podwyżkach i nowych przepisach, a teraz znów dojść ma do czegoś, co odczują kieszenie nas wszystkich. Wprowadzono nowe opłaty i prowizje, które z pewnością nie spodobają się użytkownikom. 

Allegro bez wątpienia jest największą platformą transakcyjną on-line w naszym kraju, która przez wszystkie lata działalności zyskała zaufanie milionów Polaków. Z pewnością większość z nas przynajmniej raz w życiu wystawiała tam jakiś przedmiot na sprzedaż lub kupowała coś w okazyjnej cenie, zwykle niższej niż w tradycyjnych sklepach. Ostatnio jednak Allegro coraz częściej radzić sobie musi z głosami niezadowolonych internautów, a wszystko przez liczne podwyżki oraz zmiany zasad funkcjonowania platformy. Teraz po raz kolejny dojść ma do podniesienia opłat i prowizji, co z pewnością nie spodoba się użytkownikom.

Allegro podnosi kwoty prowizji od sprzedaży

Właśnie pojawiła się informacja, że serwis Allegro wprowadził nową stawkę obowiązującą za wystawienie przedmiotu na sprzedaż, którego wartość przekracza 1000 zł. Zgodnie z nowym przepisem opłata wynosić będzie już 1 zł, a dotyczyć ma kategorii: "części samochodowe", "części do maszyn", "części do innych pojazdów", "części i akcesoria motocyklowe" oraz "akcesoria samochodowe". Jak podaje serwis Bankier.pl, podwyżka obejmie także przedmioty o powyższej wartości wystawianych w kategoriach "antyki i sztuka" oraz "kolekcje". W wielu kategoriach wzrosła także z 6% do 7% prowizja od sprzedaży dla przedmiotów o wartości do 100 zł oraz 7 zł + 6% dla tych, które tę wartość przekraczają.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zmiany w zasadach i rozwiązywaniu umów

Podwyżki to nie jedyne zmiany, które Allegro przygotowało dla swoich użytkowników. Inaczej działać będzie także dopisywanie danych małżonka, które do tej pory możliwe było po zrobieniu minimum jednego zakupu. Warunek ten ma zostać całkowicie zniesiony wraz z początkiem kolejnego miesiąca. Na koniec zmianie ulegnie sposób rozwiązywania umowy z Allegro. - Obecnie rozwiązanie umowy następuje po upływie 30 dni od daty zakończenia ofert, udziału w licytacji lub skorzystania z opcji kup teraz oraz pod warunkiem uregulowania wszelkich należności za usługi świadczone przez Allegro. Od 1 lutego rozwiązanie umowy będzie następować 60 dni od momentu wypowiedzenia umowy. Ponadto, do 7 dni od wypowiedzenia, wszystkie oferty wystawione na koncie Allegro zostaną usunięte - informuje serwis. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
  1. PiS właśnie wprowadził program 1000 MINUS dla Polaków!
  2. Ziemiec zapadł się pod ziemię. Nie wróci już do TVP?
  3. Czyste szaleństwo! Puszka WOŚP Adamowicza ma już ponad 4 mln złotych
  4. Co łączy Małgorzatę Braunek i Korę? Ta informacja zmrozi wam krew w żyłach!
  5. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News