Allegro wprowadza gigantyczne zmiany. Klienci będą zachwyceni nową usługą

Allegro wprowadza gigantyczne zmiany. Klienci będą zachwyceni nową usługą Źródło: allegro

"Allegro" bezustannie się rozwija i zaskakuje swoich klientów. Jedna z najpopularniejszych polskich platform do zakupów online wychodzi z kolejną usługą, a nowe możliwości na pewno zaskoczą użytkowników.

"Allegro" zdominowało już rynek zakupów online, ale grupa ma wciąż nowe pomysły na swój rozwój. Tym razem przyszedł czas na branżę rozrywkową. "Allegro" rozpoczęło współpracę z platformą "eBilet" otwiera nowe możliwości dla klientów. Początkiem wspólnej działalności obu serwisów jest sprzedaż biletów na wspólny koncert dwóch, niesamowicie popularnych gwiazd polskiej sceny muzycznej. 

"Allegro" inwestuje w bilety

Koncert Dawida Podsiadły i Taco Hemingwaya odbędzie się 28 września w Warszawie na PGE Narodowym, a przedsprzedaż biletów na imprezę rozpocznie się 15 maja w południe. Na początku będą mieli do niej dostęp tylko użytkownicy "Allegro Smart!". Pozostali klienci zyskają możliwość zakupu już następnego dnia, w czwartek 16 maja. Oczekiwania nowych wspólników, co do wyników sprzedaży, są duże, tym bardziej, że zarówno Dawid Podsiadło, jak i Taco Hemingway zawsze przyciągali na swoje występy rzesze fanów. Poza tym wartością dodaną jest to, że będzie to jedyny koncert Podsiadły w tym roku. 

O współpracy obu platform mówiono już w zeszłym roku. Na zakup przez "Allegro" udziałów w "eBilet" zgodę wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, co sugeruje, że może sugerować, że umowa inwestycyjna dotyczy kupna ponad 50 proc. udziałów.

- Jestem niezwykle zadowolony witając eBilet Polska w rodzinie Allegro. Dzięki współpracy bilety na tysiące wspaniałych występów, koncertów i innych wydarzeń będą dostępne dla klientów Allegro na wyciągnięcie ręki. Naszym wspólnym celem jest dodanie do najszerszego wyboru towarów dostępnych on-line także najbogatszej oferty najlepszych przeżyć - powiedział Francois Nuyts, CEO Allegro.

Plany na współpracę są ambitne. "Allegro" chce otworzyć się na nowy rynek, a "eBilet" liczy na napływ klientów korzystających ze słynnej platformy sprzedażowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Allegro" to największa w Polsce platforma transakcyjna. Powstała w 1999 roku. Pierwotnie zakupów dokonywało się w formie aukcji, potem umożliwiono użytkownikom zakładanie sklepów. Grupa Allegro kilkukrotnie zmieniała właściciela, do ostatnich zmian doszło w 2016 roku. Obecnie właścicielami są Cinven, Permira i Mid Europa Partners.

"EBilet" zaś jest liderem sprzedaży biletów w branży kulturalno-rozrywkowej online. Za pośrednictwem platformy można kupić bilety zarówno na koncerty, jak i duże wydarzenia sportowe. Spółka zapewnia także kompleksową obsługę transakcji internetowych związanych ze sprzedażą biletów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co studiowała Beata Szydło? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg!
  2. Polak pobił 80-letnią mamę. Powód, dla którego to zrobił, doprowadza do płaczu
  3. Wstrząsająca informacja TVP. Trwa dochodzenie przeciw żonie zabitego Adamowicza
  4. Dumny Andrzej Duda przekazał radosną nowinę dot. córki. Do Pałacu napływają gratulacje z całej Polski
  5. Kwota emerytury abp Głódzia poraża. Oszałamiające pieniądze
  6. W mediach Rydzyka doszło do ataku na produkcję Sekielskiego. Plaga pedofilii w Kościele nazwana wymysłem medialnym

Źródło: INNPoland, WirtualneMedia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News