Wzruszający list prezesa Allegro. Jak serwis walczy z koronawirusem?

Wzruszający list prezesa Allegro. Jak serwis walczy z koronawirusem? Źródło: Wikimedioa Commons/Hubert Śmietanka/CC3.0

Prezes serwisu aukcyjnego Allegro, François Nuyts napisał list do użytkowników portalu. Podsumował w nim działania, jakie zostały podjęte przez platformę w walce ze skutkami epidemii koronawirusa. Wzruszające pismo zostało wysłane do wszystkich użytkowników portalu. Pomoc, jaką zorganizowało Allegro dla polskiego biznesu naprawdę robi wrażenie.

François Nuyts, prezes serwisu aukcyjnego Allegro podsumował działania platformy w walce z koronawirusem. Zapowiedział także kolejne działania. - Od 20 lat służymy konsumentom i promujemy przedsiębiorczość w jednym z najbardziej innowacyjnych obszarów gospodarki. Podczas pandemii dołożyliśmy wszelkich starań, aby udowodnić, że Polacy mogą polegać na Allegro nawet w najtrudniejszych czasach. Będziemy walczyć z negatywnymi konsekwencjami pandemii tak długo, jak będzie to konieczne - cytują go Wiadomości Handlowe.

Allegro ustami prezesa podkreśla, że najważniejszą zasadą spółki jest dbanie o wspólne bezpieczeństwo wszystkich uczestniczących w łańcuchu. Zarówno chodzi o pracowników, klientów, sprzedawców jak i partnerów biznesowych. - Po wprowadzeniu ograniczeń zadbaliśmy o to, aby nasza platforma działała sprawnie i żebyśmy mogli wspierać sprzedawców w jak najszybszym dostarczeniu niezbędnych produktów do Waszych domów. Udostępniliśmy nieodpłatnie pakiet Allegro Smart!, który do tej pory pozwolił klientom zaoszczędzić ponad 325 mln zł na kosztach dostawy. Skorzystało z niego ponad 2,5 mln klientów, aby łatwo i tanio robić zakupy - podawał François Nuyts.

Allegro wspiera sprzedawców

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

W liście, który otrzymali użytkownicy platformy, podkreślano, jak ważnym działaniem jest wspieranie polskich przedsiębiorców. - Zwłaszcza małych i średnich firm, zarówno tych już obecnych na platformie, jak i tych, które po raz pierwszy zaczynają sprzedaż przez internet - pisał prezes Allegro. Prezes pochwalił się działaniami, jakie podjęła platforma, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko dla sprzedawców - trzymiesięczny pakiet wsparcia dla sprzedawców, dostępny do końca czerwca, pozwala im poprawić płynność finansową i zwiększyć stabilność działalności. Nowe firmy mogą założyć konto i nie płacić prowizji przez pierwsze trzy miesiące - czytamy w liście.

- Byłem pod ogromnym wrażeniem reakcji Polaków na pandemię COVID-19 - Waszej solidarności, niesamowitej hojności i troski o wspólne dobro. Wraz ze 100 tysiącami sprzedających skupiliśmy się na dostarczaniu produktów milionom Polaków, którzy dla wspólnego bezpieczeństwa postanowili pozostać w domach. Dziękuję za zaufanie i za to, że możemy być częścią tej społeczności - takie słowa odczytali dziś nad ranem Polacy, na których skrzynki mailowe trafił użytkowników.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające informacje obiegły media. Nie żyje Dariusz G., popełnił samobójstwo

2. Ministerstwo zdrowia niespodziewanie wprowadziło ważną zmianę. Kluczową wiadomość mogą otrzymać tysiące Polaków 

Jak oceniacie działania Allegro w dobie pandemii? Podczas "narodowej izolacji" skorzystaliście z wygodnych i bezpiecznych zakupów na platformie? Jak pokazują zachowania społeczne, wiele osób zdecydowało się wykorzystać okres zamknięcia na urządzenie domowej siłowni, czy drobne remonty.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cudowny przepis na pierogi po polsku, pyszniejsze niż ruskie. Tajemnicą jest obłędny farsz
  2. Ukochana Grzegorza Krychowiaka nie próżnuje. Nie tak dawno pokazywała biust, dzisiaj czaruje nogami (FOTO)
  3. Policja nie pozostawia złudzeń. Będą kary nawet do 30 tysięcy złotych za czynność, którą Polacy masowo robią codziennie
  4. Burze i ulewy zbierają koszmarne żniwo. Pierwsza ofiara śmiertelna, zalany szpital z chorymi na koronawirusa
  5. Ostrzeżenie GIS. Salmonella w popularnym produkcie, nie wolno go spożywać
  6. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku

Źródło: Wiadomości Handlowe

 

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News