Czuchnowski szczerze o alkoholizmie. "Krzywdziłem rodzinę, brałem urlop żeby pić"

Czuchnowski szczerze o alkoholizmie. "Krzywdziłem rodzinę, brałem urlop żeby pić" Źródło: youtube/onet_rano/

Alkoholizm dotknął nie tylko Wojciecha Czuchnowskiego, ale przede wszystkim jego najbliższych. Publicysta zdecydował się wypowiedzieć na temat problemu alkoholowego, z którym się zmagał. Wyjawił naprawdę wstrząsające fakty.

Alkoholizm jest dla Czuchnowskiego chorobą, której wciąż się obawia, mimo wielu lat życia w abstynencji. Doświadczony dziennikarz wyjawił najbardziej druzgoczące fakty, związane z życiem pełnym alkoholu. Czuchnowski nie kryje nawet nieprzyjemnych sytuacji i otwarcie przyznaje, jak uzależnienie wpłynęło na jego relacje rodzinne. 

Alkoholizm zawładnął jego życiem. Czuchnowski szczerze o uzależnieniu 

W ostatnim czasie publicysta Wojciech Czuchnowski udzielił niezwykle osobistego wywiadu, opowiadając w nim o życiu alkoholika. 54-latek wyjawił, że problem zapoczątkował już wiele lat wstecz.  

- Z tego, że picie jest dla mnie niebezpieczne, zdawałem sobie sprawę od samego początku, czyli od momentu, kiedy sięgnąłem kiedyś po alkohol. Pochodzę z typowo polskiej rodziny, od pokoleń alkoholowej. W mniejszym lub większym stopniu, ale jednak alkoholowej... Dlatego przez jakiś czas przykład najbliższej rodziny odrzucał mnie od alkoholu... Dopiero w 2000, 2001 roku uznałem, że naprawdę mam problem. Wtedy po raz pierwszy zdarzało mi się tracić kontrolę nad piciem. Piłem więcej niż zaplanowałem. Piłem częściej. Zawalałem różne rzeczy - wyjawia. 

Co więcej, Czuchnowski przyznaje, że miał żal do samego siebie w związku z uzależnieniem. Otwarcie przyznaje, że nie potrafił zrozumieć, dlaczego inni potrafią spożywać alkohol i nie są od niego uzależnieni, a on nie potrafi go obie odmówić. W wywiadzie wspomina również o filmach czy literaturze, niezwykle często spotykamy się z bohaterami, którzy go piją, jednak jak sam przyznaje, rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Relacje rodzinne i walka z chorobą 

Dziennikarz wyznaje, że alkohol doszczętnie zawładnął jego życiem i znacznie wpłynął na relacje rodzinne.

- Kiedy czułem, że przychodzi taki dzień, że napiję się więcej, na tyle dużo, że następnego dnia nie będę mógł funkcjonować, to brałem wolne... Piłem w bardzo specyficzny sposób. Nie było to picie towarzyskie. Jedynie czasami w konfiguracji jeden na jeden, ale zawsze w domu - mówi.  

Przyznaje, że jego rodzina cierpiała. Mimo że starał się pić tak, by bliscy tego nie widzieli, oni wciąż zostawali bez ojca i męża. Szczerze przyznaje, że choć nie było w domu agresji i przemocy, jego rodzina nieustannie widziała go śpiącego. 

- Krzywdziłem ich - przyznaje.

Opowiedział również, jak wyglądały jego próby leczenia. 

- Każde wychodzenie z tego ma charakter indywidualny. Ja na szczęście nigdy nie miałem wielkich problemów z odstawieniem... Problemem jest też oczywiście utrzymanie tego stanu bez alkoholu... Na szczęście i to mnie nie dotyczy... Jest strach przed tym, że ta choroba się uaktywni, bo ona ciągle jest... To jest jedyna rzecz, której ja się boję, że nagle coś takiego się stanie, że się napiję, a potem się z tego powodu załamię i zatracę - wyznaje. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Isabel Marcinkiewicz dostała za swoje? Taka decyzja sądu wprawiła ją w osłupienie
  4. Roksana Węgiel w końcu przerywa milczenie ws. zatrzymania przez policję. To tłumaczenie nie spodoba się wielu fanom
  5. Smutna wiadomość obiega media. Nie żyje były piłkarz reprezentacji Polski
  6. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel

Źródło: natemat 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News