Masz 42 lata? Alkoholu bez dowodu nie kupisz. Ministerstwo zwariowało

Masz 42 lata? Alkoholu bez dowodu nie kupisz. Ministerstwo zwariowało Źródło: fot. Pixabay

Wygląda na to, że zbliżamy się do życia w kraju absurdu. Alkohol niedługo nie będzie już tak łatwo dostępny jak teraz. Ministerstwo zwariowało, najprawdopodobniej niedługo nawet jeśli masz więcej niż 40 lat to bez dowodu osobistego nie nabędziesz żadnego trunku. 

Aktualnie, jeśli ktoś chce kupić w Polsce alkohol musi spełniać dwa warunki - być pełnoletnim, a jeśli wygląda zbyt młodo to mieć przy sobie dowód osobisty, który to potwierdzi. Jednak ludzi np. po 40, których dojrzałość jest oczywista, nikt o dowód nie pyta. Niedługo to się może zmienić. Ministerstwo Zdrowia chce zaostrzyć zasady sprzedaży alkoholu w naszym kraju. W resorcie już trwają prace nad nowelizacją ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Rządzący chcą odmawiać sprzedaży lub podania trunku osobom, które nie okazały dokumentu potwierdzającego wiek. Może to w ostatecznym rozrachunku doprowadzić do paranoi.

Alkohol nie taki łatwy do zdobycia

Jeśli sprzedawcy nie dostosują się do nowych przepisów, będzie im groziła kara grzywny oraz cofnięcie koncesji. Sklepikarze i restauratorzy, którzy sprzedaliby alkohol niepełnoletnim, nie będą już mogli uniknąć kary. W tym momencie, jeszcze przed nowelizacją, zasada jest taka, że sprzedawca pozostaje bezkarny, a konsekwencje ponosi w razie co, jedynie właściciel sklepu lub restauracji. Najciekawszy jest natomiast pomysł Polskiej Izby Handlowej. Jej zdaniem, najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie obowiązku żądania dokumentu potwierdzającego wiek od każdego nabywcy. Zatem masz 42 lata? 70 lat? 102? I tak będziesz musiał pokazać dowód osobisty, bo inaczej nie ma szans nawet na ulubione piwo.  1. Na jaw wyszedł sekret Agaty Dudy i prezydenta. Trudno w to uwierzyć
  2. PiS uruchamia wszystkie służby. Ścigają jednego człowieka
  3. Kaczyńska rozwścieczyła Polaków. Jej propozycja się nie spodobała
  4. Masz konto w tym banku? W jednej chwili mogą zabrać ci WSZYSTKIE pieniądze
  5. Hańba! TVP okrutnie wykorzystało 91-letnią kombatantkę
Źródło: wiadomosci.onet.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu