Kobieta zaczęła wytwarzać alkohol w swoim ciele. Lekarze zaniemówili, może się zdarzyć każdemu

Kobieta zaczęła wytwarzać alkohol w swoim ciele. Lekarze zaniemówili, może się zdarzyć każdemu

Alkohol samoczynnie powstawał w jej ciele. Nie wiedziała o niczym do momentu, kiedy lekarze zaczęli podważać dostarczane próbki moczu. W końcu przyjrzano się bliżej sprawie - okazuje się, że to może przydarzyć się każdemu.

Alkohol wytwarzany samoczynnie przez organizm kobiety, wpakował ją w niemałe tarapaty. Dopiero dokładne badania wykazały, że poprzedni lekarze ogromnie się mylili.

Alkohol wytwarzany w ciele, o niczym nie wiedziała

Wszystko zaczęło się w momencie, kiedy 61-letnia kobieta została skierowana na potrzebny jej przeszczep. Oczywiście musiała wykonać szereg badań, w tym badania krwi i moczu. Cierpiąca na cukrzycę i marskość wątroby starsza pani dostarczyła próbkę moczu do laboratorium, jednak ku jej zdziwieniu skreślono ją z listy oczekujących na przeszczep i skierowano na terapię. Miała wyleczyć się z alkoholizmu i dopiero stawić w klinice. 61-latka nie mogła w to uwierzyć.

W miejscu, gdzie miała przejść terapię, również musiała oddać próbkę moczu. Jednak badania krwi wykluczyły to, że niedawno piła. Skonsternowani lekarze poprosili o pomoc patologa Kenichiego Tamamę z University of Pittsburgh Medical Center Presbyterian Hospital. Ten po analizie moczu i krwi stwierdził, że wykrył jedynie drożdże. Po szczegółowym wywiadzie medycznym wysnuł wniosek, że organizm 61-latki sam produkuje alkohol. Kobieta niezbyt kontrolowała swoją cukrzycę i przez drożdże obecne w jej ciele cukry zamieniały się w alkohol.

To pierwsza osoba, u której wykryto "zespół fermentacji w układzie moczowym"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ekspert się nie poddawał. Pobrane od kobiety próbki podzielił na dwie grupy - tam gdzie nie było drożdży i tam, gdzie wykrył ich obecność. Stwierdził, że: "Jeszcze przed rozpoczęciem inkubacji stwierdziliśmy, że próbki czuć alkoholem. Po nocy zapach alkoholu się zintensyfikował". W próbkach z dużą zawartością drożdży poziom alkoholu wzrósł aż 20-krotnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Widzowie TVP pogrążeni w żałobie. Właśnie przekazano wiadomość o śmierci aktora "Klanu" i "Stawki większej niż życie"
2. Sześcioraczki z Tylmanowej otrzymają niemal milion złotych pomocy na leczenie. Spadła na nie fala hejtu

Rozwiewając wszelkie wątpliwości, kobieta nie chodziła pijana, bowiem alkohol nie trafiał bezpośrednio do jej krwi. Próbowano przeprowadzić leczenie, jednak nic to nie dało. Zrezygnowano więc z jakichkolwiek porad, kobieta nie narzekała na swoje samopoczucie. Co ciekawe, ten problem może spotkać każdego. Na cukrzycę choruje ok. 3 miliony Polaków - mogą nawet nie wiedzieć, że ich organizm jest fabryką alkoholu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zmagasz się z depresją? Okazuje się, że Twoje dziecko może być na nią bardziej podatne
  2. Robert Lewandowski zaczął gwiazdorzyć? Zaskakujące zachowanie po świetnym meczu
  3. Witold Pyrkosz poznał swoją żonę gdy miała zaledwie 17 lat. Jej losy po jego śmierci są smutne
  4. Najpierw Paweł Królikowski, teraz Małgorzata Kożuchowska. Media obiegła nagła wiadomość
  5. Zostawił szczeniaka z synem, po powrocie przerażony zabrał go do weterynarza. Prawda okazała się najgorsza z możliwych
  6. Bajecznie prosty sposób na gotowanie ziemniaków 4 razy szybciej. Ugotujesz nawet w 5 minut

Źródło: Kopalnia wiedzy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News