Przedstawiciel Alior Banku: Obyś umarł NA RAKA!

Przedstawiciel Alior Banku: Obyś umarł NA RAKA!

Wielu użytkowników Internetu jest przekonanych o swojej bezkarności wynikającej z anonimowości. Fakty są jednak takie, że w Internecie nikt nie jest całkowicie anonimowy. Ten człowiek, pracownik banku, najwyraźniej o tym zapomniał. Ciekawe, jak na jego zachowanie zareaguje Alior Bank, który go zatrudnia.

W internetowych dyskusjach często dajemy się ponieść niezdrowym emocjom, które skutkują zbyt ostrym językiem. Do czegoś takiego doszło w jednym ze sporów między dwoma użytkownikami Facebooka.

Pracownik Alior Bank: obyś umarł na raka!

W sporze, którego fragment użytkownik Facebooka udostępnił w jednej z grup dyskusyjnych, musiało faktycznie pójść "na noże". Doszło wręcz do tego, że jeden z adwersarzy przekroczył granice dobrego smaku, życząc przeciwnikowi śmierci. - Obyś sam umarł kiedyś na raka. Życzę Ci tego ze szczerego serca - napisał pan Wiktor S. Jego profil ma publicznie widoczne wiele informacji. Jedną z nich jest fakt, że od 2015 roku mężczyzna jest pracownikiem banku Alior Bank. Natychmiast zwrócił na to uwagę adwersarz pana Wiktora, pan Dawid. - Hm, czas przetestować, jak Alior Bank reaguje na swoich pracowników, życzących innym śmierci na portalach społecznościowych - napisał w odpowiedzi.

Złudne poczucie anonimowości

Faktycznie jest to niezwykle interesujące, jak zachowa się pracodawca pana Wiktora. Równocześnie jednak zastanawiające jest też to, że komentarz agresywnego internauty został polubiony przez prawie 20 osób. Wśród nich wprawdzie z całą pewnością część reakcji jest ironiczna (sam zaatakowany zareagował na komentarz klikając "super"). Niektóre jednak mogą być bardzo szczere. To zaś skłania do wspomnienia, że poczucie bezkarności i anonimowości w mediach społecznościowych jest bardzo złudne. Znane są już historie osób zwalnianych z pracy z powodu prezentowanych w sieci treści, poglądów i komentarzy. Za groźby i ataki można zapłacić karą grzywny lub więzienia. Warto więc racjonalnie podchodzić do tego, co pisze się w sieci. I lepiej nie robić tego, czego nie zrobiłoby się "w realu". Alior Bank fot. facebook.com
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Dorwali telefon Pawłowicz! Teraz internet pęka ze śmiechu (ZDJĘCIE)
  2. Tusk na prezydenta? Internauci bezpardonowo rozprawiają się z tym pomysłem...
  3. Internet oszalał! Taconafide i Dawid Podsiadło nagrali wspólną piosenkę
Źródło: facebook.com Następny artykuł